Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Toyota Motor Üniteleri Hakkında Tarihi Bir Karar Verdi!

Toyota, güncel ve yeni çıkacak modellerin motor üniteleri hakkında yeni kararlar aldı. Bu kararın verilmesindeki en büyük etkenlerden biri ülkelerin değişikliğe gideceği motor tipleri. İşte detaylar...

Otomotiv sektörünün şu an çift yönlü çalıştığını söyleyebiliriz. Nedenine gelince; gündem de sürekli dizel ve benzinin biteceği, araçlarımızın kısa süreler içerisinde artık elektrik motorlarıyla hareket etmesi gerektiğini söylüyorlar. Bu işi en başlarda üstlenenlerden firma da Toyota şirketidir.

Hibrit motorların seri üretim lideri Japon firma, dizel motorları rafa kaldırdıklarını bildirdi. Bu konu üzerine açıklama yapan Toyota Genel Müdür Yardımcısı Didier Leroy, ağırlığın başka taraflara verildiği açıklamasında bulundu.

Leroy, yaptığı açıklamalarda yeni çıkacak modellerinde dizel motor olmayacağını söyledi.

Baktığımızda, ülkelerin hızlı bir şekilde yasak koyduğu fosil yakıtlarla beraber, firmaların da yeni şekillerini almaya başladıklarını görüyoruz.

Toyota’nın günümüzde de zaten bir çok modelini hibrit motorla desteklemektedir.

Fark ettiyseniz zaten lansmanlar elektrikli ve hibrit ünitelerle yapılıyor.

Tokyo Otomobil Fuarı’nda konuşan Dieder Leroy, “Toyota bundan sonra yeni modellerinde dizel seçeneği sunmayacak” dedi. Bu konuşmanın ardından “bu benim kendi düşüncemdir” dese de alınan kararların kesinliği zaten vurgulanmış oluyor. Avrupa satışlarının %25’ni karşılayan Yaris‘in sadece hibrit motorla satışının yapıldığını söyledi. Sözlerine “Yeni CH-R’ın dizel seçeneği yok ve bu benim kararımdı” diye devam etti.

Yaris’de kaldırılan dizel motordan sonra Auris ve Corolla gibi modellerinde dizellerinin uzun ömürlü olmayacağını düşünüyoruz. Şu anda ülkemiz için konuşursak; tamamı elektrik motorlu araç dönemine geçmemiz biraz zaman alacak. Hibrit ünitelerde öncülük yapan Toyota, en azından çıkan enerjiyi dönüştürebilecek hibrit+benzin motor seçeneği sunuyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle