Yatırım yapmaya başla!

2021 Yılına Kilitlenen Toyota SUV Alanına 2 Yeni Model Katabilir!

Toyota, önümüzdeki 3 yıl içerisinde modelleri üzerindeki planlarından kısıtlı da olsa bahsetti!
2021 Yılına Kilitlenen Toyota SUV Alanına 2 Yeni Model Katabilir!

Uzun süre dünyanın en büyük otomotiv markası ünvanını taşıdıktan sonra sırasını VW’ye kaptıran ve sonra geri alan Japon marka, gelecekteki planlardan bahsetti. Bu şirket kesinlikle hız kesmiyor, bir de üzerine her alanda birinci olmak istiyor. Son Toyota haberimizde Uber’e yaptığı yatırımına yer vermiştik. Otonom teknolojisinde seviyeleri hızla atlayan Uzak Doğulu, Lexus ile birlik çerçevesinde insanlara kusursuzluğu sunmanın peşinde olduğunu bizlere anlatmıştı.

New York Otomobil Fuarı’nda Toyota’nın Division müdürü Jack Hollis, 3 yıllık zaman diliminde modellerinde ne gibi değişimlere gideceği ve yeni eklenecek seçeneklerin ne olacağından kesitler verdi. Değişim döngüsünde, 2019-2021 yılları arasında 12 model üzerinde yenileme gerçekleştirilecek. İşte detaylar;

12 yenilecek model arasında geçtiğimiz sonbahardan itibaren günümüze gelen araçlar da katıldı.

Hallis açıklamaların başında 2021 yılında yenilemesi gelen ve Lexus’tan gelecek modellerin bu sayısının içerisine katılmadığını aktardı. Revize edilecek araçların üçü satışta. Gelişmiş modüler platformunda 5. nesline kavuşan RAV4, 1966 yılından beri 12. yeni gövdesiyle hareket eden Corolla, satışta olan modeller.

2019 yılının sonuna kadar 3 farklı modelin son karoser tiplerini göreceğiz.

Supra efsanesini yeniden canlandıran Toyota, yakışıklılığı ile New York’ta boy gösteren 4. nesil Highlander ve 2020 Yaris Hathback’de yıl sonu satışlarıyla müşterilerine kavuşturulacak. Geri kalan 6 model için hangisi olacağı tam olarak karar verilmemiş.

Softbank ile ortak olarak Uber’den gelecek otonom teknolojisinin aktarılacağı Sienna MPV‘nin de kasa değişiminin o yıllar için henüz tam karar verilmediği söylendi. Belli olmayanların ikisi de 4Runner ve devasa SUV’u Sequoia.

Hollis, Toyota’nın bazı popüler sınıflarda araç sayısını çoğaltacağı tüyosunu verdi!

İlk ima edilen, RAV4’ün teknik ve mekanik işletmelerini kullanacağı bir alt model. Kompak alanda ise Toyota’nın ilk tamamı elektrikli sistemini sunduğu CH-R‘a katılabilecek dört teker çekişli aracın da olması gündemde.

Japon marka yöneticisi yine de planlarının detaylarını söylemekten kaçınıyor. Zira CH-R’ın yanına konumlandırılacak crossover için “büyük de olabilir, küçük de” şeklinde açıklamasıyla sınıfını şimdilik gizli tutuyoruz . Hibrit, otonom, 4×4 ve lüks model geleneklerinden vazgecmeyen Toyota, sınırlayıcı olmayan model planlarından söz etmiş oldu. Merakla, RAV4 ve de CH-R takımına nasıl bir aracın katılacağını şimdiden merak etmeye başladık.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum