Yatırım yapmaya başla!

Toyota 2015 Yılında En Çok Satan Otomobil Üreticisi Oldu!

Toyota 2015 Yılında En Çok Satan Otomobil Üreticisi Oldu!

Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden olan Toyota Motor Corp., bilindiği üzere 2011 yılından bu yana dünyanın en çok satan otomobil üreticisi konumunda bulunuyordu. 2015 yılının verilerinin açıklanmasıyla birlikte toplamda 10 milyon adetten fazla satış yapan Toyota, art arda dördüncü yılında da dünyanın en çok satan otomobil üreticisi firması olmayı başardı. Ayrıca Toyota bu uzun soluklu başarısına yenilerini eklemek için yeni projeler üzerinde çalışmalara başladı.

1937 yılında Kiichiro Toyoda tarafından Japonya’da kurulan şirket, bilindiği üzere yine Japonya’da bulunan ve 1907 yılında kurulmuş olan Daihatsu’nun %51’ine sahip durumda. Ancak gösterdiği başarılı grafikle önemli maddi kazançlar elde eden Toyota, önümüzdeki süreçte Daihatsu’nun %49’luk hissesini de almayı hedefliyor. Böylelikle Toyota Motor Corp. Asya’nın önemli ülkelerindeki kompakt otomobiller alanında lider konumda olan Daihatsu’nun yerini alarak geleceğe yönelik kazançlarını genişletmeyi amaçlamakta.

Daha Fazla Otomobil İçeriği ve Haberi için Tıklayın.

Ayrıca Toyota, önümüzdeki sürece yönelik bir girişimde daha bulunuyor ve yedi yılın ardından ilk kez Prius kompakt modelini tamamen yenilemeye karar vermiş durumda. Toyota, bu girişimleriyle dört yıldır birincilik koltuğunda oturduğu en fazla otomobil satan firma başarısını önümüzdeki yıllara da taşımayı hedefliyor.

“Toyota’nın hegemonyası birkaç yıl daha devam edecek,”

Fourin Inc. Firması Analistlerinden Zhou Jincheng, Toyota’nın 2015 yılında en fazla otomobil satan firma olmasıyla ilgili olarak görüş bildirdi. Jincheng, Toyota’nın 2011 yılından başlayarak dört yıl art arda en çok otomobil satan firma olmasının önemli bir başarı olduğunu belirterek, geçtiğimiz yıl 10 milyon adetten fazla otomobil satılmasının oldukça önemli olduğunu ifade etti. Ayrıca Jincheng, önümüzdeki süreçler için Toyota’nın hegemonyasının birkaç yıl daha devam edeceğini ön gördüğünü söyledi. Son olarak ise Volkswagen ile ilgili konuşan Jincheng, emisyon skandalının ardından Volkswagen’in toparlanmasının oldukça vakit alacağını belirterek, ABD ve Avrupa için şirketin yeni stratejiler belirlemesi gerektiğini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum