Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

THY Hisseleri Temmuz Ortasından Sonraki En Yüksek Seviyelerde Geziyor

Türk Hava Yolları hisseleri, haftanın başından beri güçlü performansını sürdürürken, 13,30 lira sınırına dayandı.
THY Hisseleri Temmuz Ortasından Sonraki En Yüksek Seviyelerde Geziyor

Türk Hava Yolları hisseleri, küresel piyasalarda FED ve Evergrande etkisiyle satışların görüldüğü haftada iyi performansıyla öne çıktı. Hisseler 2 ayın en yüksek seviyelerinde gezerken, 13,30 lira sınırına dayanarak yatırımcısını sevindirdi.

THY Teknik A.Ş ise TEKNOFEST’te yeni hava aracını tanıtarak ilgiyi üzerine topladı. Esinti adı verilen araç için kargo taşımacılığı ve organ nakli gibi görevlerin ardından hava taksi görevinin hedeflendiği açıklandı. Seyir irtifası 6500 feet olarak açıklanan aracın, 115 km hız yapabileceği ve 48,4 km menzile sahip olduğu bildirildi.

Şirketin hisseleri (THYAO) bu gelişmeler ışığında TSİ 11:35 sularında yüzde 0,38 oranında yükselişle 13,24 lirada işlem görüyor.
THY Hisseleri Yüzde 0,38 Yükseliş
Kaynak: Paratic Piyasalar

THY hisseleri dünkü işlemlerde 13,19 liraya kadar yükselerek kapanış yaparken, bugüne 13,20 liradan başladı. Açılışın ardından yükselişini koruyan hisseler, TSİ 10:20 sularında 13,29 liraya kadar tırmandı. Bu seviye, 13 Temmuz gününden sonra kaydedilen en büyük fiyat olarak kaydedildi.

THYAO kodlu hisselerin teknik seviyelerine baktığımız zaman, yukarı yönde 13,30 ve 13,36 lira seviyelerinde direnç noktaları bulunduğu görülüyor. Aşağı yönde ise 13,16 ve 13,08 lirada destek noktaları görev yapıyor.

Hisselerin yaşadığı güçlü haftalık performans sonrasında fiyat değişim oranları 5 gün için %6,41 oranında değer kazancına işaret ediyor. Fiyat performansı aylık bazda %3,59 oranında kazanca işaret ederken, yıllık periyotta %26,38 oranında yükseliş kaydetmiş durumda bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum