Yatırım yapmaya başla!

THY, 2019 Sonunda Taşıdığı Yolcu Sayısını 77 Milyona Taşımayı Hedefliyor!

Türk Hava Yolları (THY) 2019 sonu itibarıyla 77 milyon yolcu taşımayı hedeflediğini açıkladı.
THY, 2019 Sonunda Taşıdığı Yolcu Sayısını 77 Milyona Taşımayı Hedefliyor!

2019’un üçüncü çeyreğinde 3 milyar 707 milyon TL net kar elde ettiğini açıklayan Türk Hava Yolları (THY), bu yıl sonuna ilişkin yeni hedeflerini duyurdu. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, tüm dünyaya ulaşan hava yolu devinin 2018 yılında 75,2 milyon yolcu taşımacılığına imza attığını açıkladı. 2019 sonu itibarıyla bu rakamı 77 milyona çıkarmayı hedeflediklerini duyuran Ekşi, firma olarak belirlenen hedeflere emin adımlarla ilerlediklerini kaydetti.

Ekşi, THY’nin 2003 yılından bu yana 6 kat büyüme kaydettiğini aktardı.

THY 6 Kat BüyüdüSahip olduğu zengin filo ile dünyanın 10. büyük hava limanının THY olduğunu aktaran Ekşi, ilk beş firmadan biri olmak için çalıştıklarını söyledi. Şu anda THY’nin 126 farklı ülkeden 316 şehir ve 319 havalimanına uçuş seferleri düzenlediğini açıkladı. Dünyanın en tanınan ikinci hava yolu firması olduklarını vurgulayarak firmanın üstün başarısının altını çizdi.

Bu noktada Nisan ayında tam kapasiteli faaliyetlerine başlayan İstanbul Havalimanı’na değinen Ekşi, tesisin sivil havacılık ve THY’nin büyüme hedefleriyle oldukça uyumlu olduğunu dile getirdi. 2020 yılında 3. pistin de devreye gireceğini anımsatan THY Genel Müdürü, bu sayede firma için pek çok avantajın sağlanacağını belirtti. İstanbul Havalimanı’nın 3. pisti ile önemli bir uluslararası aktarma merkezi haline geleceğini ekledi.

Havalimanının gerek yolcu taşımacılığı gerek kargoda büyük önem taşıyan bir tesis olacağını ifade eden Ekşi, bölgenin en büyük kargo işlem tesisi unvanını kazanacağına işaret etti. Tüm bu yönleriyle Türk vatandaşlarının İstanbul Havalimanı ile gurur duyması gerektiğini söyledi.

THY’nin büyüme amacıyla yeni destinasyonlar açmayı sürdürdüğünü söyleyen Ekşi, firmanın 2016 yılı hariç olmak üzere 2006 yılından bu yana sürekli kar ettiğini dile getirdi.

THY Yeni Destinasyonlar AçacakAralık ayında Finlandiya’nın Rovaniemi kentine ve Çin’in Xi’an şehrine uçuşlar düzenleneceğini duyurdu. Ayrıca 2019 yılı için de her olumsuz duruma rağmen kar elde etmeyi umduklarını belirtti. Tüm bu çabalarla THY’nin büyümesini sürdüren bir firma olacağını açıkladı.

2020 yılın için yeni yatırımlar planladıklarının haberini veren Ekşi, firmanın yeni uçak alımı yapacağını bildirdi. Tüm bunlarla birlikte yalnızca yolcu sayılarını değil, aynı zamanda kalite ve tanınırlığı da artırmayı amaçladıklarını söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum