Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Thodex Ortaklık Görüşmeleri Nedeniyle Hizmetin Geçici Kapatıldığını Açıkladı

Tartışmalar sonrası borsadan yeni açıklama geldi.
Thodex Ortaklık Görüşmeleri Nedeniyle Hizmetin Geçici Kapatıldığını Açıkladı

Geçtiğimiz günden bu yana Thodex borsası, hizmetinin kapatılması nedeniyle gündemin en çok tartışılan konularından biri haline geldi. Sitenin girişinde bir süredir yatırım görüşmeleri olduğuna dair bir mesaj yer alıyor ve yatırımcılar işlem yapamıyor. Bu durum sonrası Thodex’in kurucusu Fatih Faruk Özer’in 2 milyar dolar ile yurt dışına kaçtığı iddia ediliyordu.

Thodex’in sosyal medya hesabından konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, kamuoyunda yöneltilen iddiaların mesnetsiz olduğu belirtilerek, 3 aydır ortaklık görüşmeleri sürdüğü ve şirket hesaplarında anormal dalgalanmalar olduğuna yer verildi. Bu nedenle Thodex platformunun geçici olarak erişime kapatıldığı ifade edildi.

Thodex Twitter duyurusu
Kaynak: Twitter

Borsanın kurucusu Özer ise bu araştırmaların sürdüğü süre içerisinde kendisinin yurt dışı yatırımcı ile nihai görüşmeler yaptığını belirtti. İnceleme sonrası şirket hesaplarına bir siber saldırı olduğu ifade edilen açıklamada, hesap sahiplerinin verilerine ulaşılamadığı ifade edildi.

Thodex borsasında 700 bine yakın kullanıcı bulunuyor ve bunların 30 bine yakınında şüpheli durum tespit edildiğini, hiçbir kullanıcının ise mağdur olmayacağı belirtildi. Bir süredir borsanın kapalı olması nedeniyle binlerce insanın mağdur olduğu kamuyounda yaygın bir şekilde konuşuluyor.

Borsanın içerisinde parası kalan insanların işlem yapamaması nedeniyle ve şirket kurucusunun yurt dışına çıkışı sonrası, pek çok farklı iddia ortaya atılıyor.

Thodex geçtiğimiz günlerde 6 saat sürecek planlı bakım çalışması olacağını ve sonrasında çalışmaların 4-5 iş günü süreceğini belirtmişti. Borsa kısa zaman önce yatırımcılarına indirimli olarak Dogecoin dağıtacağını duyurmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum