Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Yapımı 8 Hafta Süren Bu Toyota Camry’nin Dünyada Başka Bir Örneği Yok!

Toyota Avustralya tasarım merkezinde, dünyanın en iyi 14 legocusundan biri olan Ryan McNaught ile inanılmaz bir çalışma yapılmış. Bakalım bu Camry'nin farkı ne!
Yapımı 8 Hafta Süren Bu Toyota Camry’nin Dünyada Başka Bir Örneği Yok!

Sanırım şu anda en çok emek verilen Camry‘e bakıyorsunuz. Neden farklı olduğuna gelirsekte; tüm vücut hatları lego tuğlalarından oluşturuldu. Oyuncak çılgınlığı sadece çocuklarda yok. Yaş ortalamasına baktığımızda yetişkinlerin legolarla daha fazla vakit geçirdiği bir gerçek. Son yıllarda Lego firması hakkında da kötü haberler duymaya başlamıştık. Firma, birden bire işlerinin terse gittiğini söyleyerek 1400 çalışanını işten çıkarmıştı.

Toyota, Avustralya’da uzun süren ve epey bir emek harcanan bir çalışmasını gösterecek. Bunu yapan ise dünyada eşine zor rastlanacak, Lego sertifikalı ve evrende 14 kişiden biri olan Ryan McNaught yani The Brickman tarafından inşa edildi.

Eminim lego Camry’nin sadece hazırlık aşaması bile uzun zaman almıştır.

Çünkü detaylar kesinlikle atlanmadan, gerçeği ile birebir boyutlarda olması gerekiyordu. O yüzden 500.000 adetten fazla parça kullanıldığını öğrendik.

Lego Camry’e yaklaşık 20 metre ilerinden bakarsanız oyuncak olduğunu anlamayacaksınız.

Farları dizmekle başlayan McNaught, gerçek bir ızgara ve tampon şekline imza atmış. Bu kadar profesyonel çalışan yoktur herhalde. Gerçi o yüzden ondan sadece 14 tane var!

Yeni nesil Camry’nin lego halde düşünülmesi büyük ilgi çekecektir.

Kırmızı gövdesi üzerine isimler ve amblemler de birebir montelenmiş. Arka kısımda Toyota’nın melez motorlu olduğunu belli eden mavi zeminli logosu ve model ismi güzel duruyor.

Lego Camry tam 2 ton ağırlığında. Bu da gerçeğinden de ağır olduğunu gösteriyor.

Toyota’nın Avustralya baş tasarımcısı Nicolas Hogios, “Tamamen yeni Toyota Camry‘yi eğlenceli ve interaktif bir ortamda tanıtmaktan heyecan duyuyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Kısaca bu Lego Camry için 8 hafta süre ve 900 saatten fazla emek harcanmış. Karşılığının fazlaca alındığını görsekte, gerçek metal yapılı bir Camry yapma ihtiyacından 40 kat daha uzun süreli olduğu da eklendi. Ayrıca binlerce parçadan oluşan Camry, Melbourne Müzesi‘nde yerini alacak. Ve ömür boyu ziyaretçilerin har daim ilgisini çekecektir.

Daha öncesinde Danimarkalı bir şirket en büyük lego otomobil yapmaya çalışmış. Şirket, Hertz’in yaptığı kumandalı versiyon tipide bulunan, 280.000 parçadan oluşan Mustang inşa etmişler. Rakamlardan bile otomatik olarak Camry’nin yarısı kadar!Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum