Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tesla’nın Otonoma Getirdiği Hayret Verici Sürüş Modu!

Tesla'nın otonom sürüşe getirdiği yeni bir mod, şaşkınlık yaşamamıza neden oldu!
Tesla’nın Otonoma Getirdiği Hayret Verici Sürüş Modu!
Yorum

Kendi alanında liderliğini halen daha sürdüren Tesla, dünyada en çok zevkle takip edilen şirket haline geldi. Neden diye sorulacak olunursa; neredeyse çıkışı itibariyle otomobil dünyasında görmediğimiz, görsekte diğer firmalarda uzun zaman alacak özellikler sundu. Elektrikli olmasının yanında, kokpite getirdiği devasa ekranından aracın tamamen kontrol edilmesi, uzaktan erişim, güçlü internet bağlantısı ve en etkileyicisi olan otonom sürüş modu donanımlarıyla karşımıza çıkmıştı.

Roadster spor modelini Space X roketlerini koyacağını söyledikten sonra bir o kadar ilginç olan Mad Max sürüş modundan bahsetti. Siz de bu modu biraz garipseyebilirsiniz!!!

Tesla Mad Max Modu Şerit Değiştirme Üzerine Şekillendirilmiş

Tesla Mad Max Modu Şerit Değiştirme ÜzerineSanırım filmden esinlenilerek yapılan özellik, şerit değiştirmelerde araç biraz daha agresif bir tutum izliyor. Otomatik pilot sürüşle hareket ettirilecek Tesla modelleri, standart ve agresif modları dışında Mad Max ile de kullanılabilecek.

Söylenene göre çok sert şerit değiştirmek ve seri hareket etmek isteyenlerin tam da istediği bir özellik olmuş. Bir de, önceden hiç duymadığımız bu özelliği kullanabilmek için sadece özerk sürüşte olmak yetmiyor. Araç yönetim kısmında, kullanmak istediğiniz zaman Mad Max modu üzerinde parmağınız bir süre basılı durmak zorundasınız. Olay baya ilginçleşiyor.

İlginizi Çekebilir :

Tesla Semi Artık Yollarda! İlk Fragmanlar Geldi

Mad Max acaba hangi amaca yönelik düşünüldü? Yukarıda agresif sürüş sevenlerden bahsettik ama kulağa şu anda istemsiz şekilde tehlikeli bir şey gibi geliyor. Bu özellik sadece zor durumlarda kalındığı zaman mantıklı geliyor ancak diğer türlü yol güvenliği kurumları buna ne der bilemiyoruz. Ya da kısaca Tesla bunu uygulamalı gösterse bence daha mantıklı olacak…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu