Yatırım yapmaya başla!

Tesla’nın Otomatik Pilotunu Tamamen Yanlış Anlayan Kişi!

İngiltere'de bir Tesla Model S sürücüsü 18 ay trafikten men edildi! Nedeni ise otomatik pilota fazla güvenmesiydi...
Tesla’nın Otomatik Pilotunu Tamamen Yanlış Anlayan Kişi!

Bulunduğumuz çağ gereği her duyduğumuzda farklı bir versiyonuna rastladığımız otonom sürüşler, daha gelişim aşamasında olduğu için bazen iyi haberler duymuyoruz. Sürücüsüz araç geliştirme şirketlerine baktığımızda; hızlı sunumlarıyla birlikte, yetenek ve algılama süreçleri son derece akılcı hesaplamalarla sunuluyor.

Tesla kendi dünyası içerisindeki üstün mühendislikle, her bir modelinin sürücüsüz şekilde gidebilmesini sağlayan en büyük firma diyebiliriz. Yine de bu şirketin otonom sisteminde bile bazı istemsiz hataların çıkması dolayısıyla Amerika’da bir Model S, sürüş asistanı aktif haldeyken büyük bir trafik kazası geçirmişti. Bu sefer sizlere vereceğimiz haber de ise kazadan ziyade kazaya sebep olabilecek bir hareketten bahsedeceğiz.

Tesla’nın Otonom Sürüş Desteğini Bazı Kişiler Biraz Yanlış Anlamış Olmalı

Güvenliğin hiçbir zaman es geçilmediği bu özellikte; Tesla Model serileri ne kadar otomatik pilotla gitmeye izin verse de araçla olan bağlantınızı her zaman kontrol eder. Yani sensörler yardımıyla belli dakikalarda direksiyona temas etmeniz gerekir. Tabi bunu yapmak istemeyenler direksiyona portakal veya farklı cisim koyarak kandırdıklarını görmüştük.

İngiltere’de geçen olayda; Tesla’sı ile otobanda yol alan bir kişi oto pilot sistemini aktif hale getirip yolcu koltuğuna geçti. 39 yaşındaki Bhavesh Patel, gelen şikayet üzerine kısa sürede ekipler olaya müdahale ederek kişiyi sorguya çekmişler. Yasalara göre bu şekilde araç kullanmak yasak. Model S ile Londra’daki M1 otoyolunda 64 km/h süratle gittiği söylendi. Çekilen video görüntülerinde de bu net bir şekilde belli oluyor.

Tesla Model S Aslında Otonomda Yüzlerce Kilometre Gidebilecek Kapasitede!

Tesla Model S Aslında Otonomda Yüzlerce Kilometre Gidebilecek Kapasitede!Tesla mühendisi, “Araçlarımız tam otomatik sürüş modunda olsa dahi amacımız sürücüye belli aralıklarda yardımcı olmaktır.” şeklinde olaya dair açıklamada bulundu. Olayla ilgilenen polis yetkilisi Kirk Caldicutt, “Tesla sürücüsü gerçekten sorumsuzluk örneği göstermiştir ve o gün otobanda olan masun insaların da hayatını tehlikeye atmıştır.” açıklamasında bulundu.

Patel suçlu bulunarak 18 ay ehliyetine el konuldu. Ceza bu kadarla da bitmiyor. Mahkemeye çıkartılarak araba kullanmaktanda aynı süreler içerisinde men cezası verildi. Verilmek istenen aslında cezadan çok mesaj niteliği taşıyor. Bu şekilde yolculuk yapmak isteyenlere, insanların hayatını tehlikeye attığı için büyük yaptırımlar uygulandığını düşünüyorum.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum