Yatırım yapmaya başla!

Tesla Model S Karşısına Şimdi de Drag Kralı Dodge Demon Çıkıyor!

Drag yarışlarının yetkili aracı olan Demon, bir türlü 0-400'de geçilemeyen Tesla'ya meydan okuyor!
Tesla Model S Karşısına Şimdi de Drag Kralı Dodge Demon Çıkıyor!

Dodge Challenger Demon serisini artık dünyada bilmeyen kalmadı. 3.300 adet sınırlı üretime tabi tutulan Amerikan ikonu, yaptığı hızlarla da ünlü oldu. Tesla araçları çıktığından beridir de elektriğin gücünü hangi benzin motorlu araçla alt ederiz çabası başlamıştı. Açıkçası yazılım ve modifiye ekipleri mesleklerinin sınavını verdiler ve veriyorlar. Benzinli spor arabaların rakibi pekte dünyayı umursayan bir tip değil. Sedan aile aracı kıvamında, gayet donanımlı, teknolojik bir otomobil.

Demon’un karşısına çıkartılan Tesla’nın Amirali Model S P100D. 1/4 mil yarışı için hazırlanan araçlarda aslında hazırlık yapan Dodge Demon olmuş. Sizlere şimdi elektriğin gücünü nasıl bastırabilirizin teknik detaylarını vereceğim.

Demon için Özel ECU Sistemi ile Farklı Yakıta Başvurulmuş

Demon için Özel ECU Sistem ve Farklı Yakıta BaşvurulmuşTesla’nın karşısına çıkmanın kolay olmayacağını bilen Demon sürücüsü, motor kısmında ve biraz da alt kısımlarda değişimler yapmış. En başta aracın yazılımı ile oynayarak gücü artırılmış. Devamında performansa etki edecek hava filtresi ve ön lastikleri de en küçük seçim yapmışlar. Demon 6.2L HEMI ünitesinden 840 beygir ve 1044 nm tork üretme kapasitesine sahip. 0-400 metre için geliştirilen spor aracın normal kalkışı 2.3 saniye.

Yukarı da yapılan işlemler sizce ne kadarlık bir fark oluşturmuştur? Bu kısım sanırım saklanmış ya da testi yapılmamış. Demon’un ilk çıkışında da denildiği gibi oktanı fazla olan yakıt türleriyle çalışabiliyor. Bu da olabildiğince hızlı olmasını sağlıyor. Bakalım iki Amerikan’dan hangi yarışın galibi olmuş!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum