Yatırım yapmaya başla!

Pin Kodu Özelliğini Kapatan Tesla Model S Sahibinin Aracı Çalındı!Araçlar teknolojik hale getirildikçe zayıf noktaları da sırayla ortaya çıkmaya başladı. Eskiden otomobil hırsızları, kapılara bir şeyler sokarak içeri girdikleri araçların, kablolarıyla oynayıp, çalıştırıp giderlerdi. Aslında bu işler günümüzde araçların elektronik ortamlarında biraz daha zor olacakmış gibi gelse de, araç hırsızları yine bir yolunu buluyor.

İngiltere’de gerçekleşen hırsızlık olayının maduru Tesla Model S. Bahsettiğimiz otomobil tamamı elektrik araçların öncüsü olduğu gibi barındırdığı yapay zekayla da adından söz ettiriyor. Haliyle bu aracın çalınma hikayesi de biraz garip geliyor.

Uzay çağı hırsızlığında iki kişi rol almış. Bir kişi evin etrafında gezerek, anahtardan gelecek sinyalleri yakalamaya çalışıyor. Diğer kişide aracın bir an önce açılmasını bekliyor. Başlarda aracın şarjı sökülmeye çalışılıyor ancak olmuyor. Çünkü oda anahtara bağlı şekilde kilidi açılan bir mekanizmaya sahip.

Relay Box yöntemiyle çalınan araç yöntemi gittikçe yayılmaya başladı. Geçtiğimiz sene de Mercedes marka otomobil, anahtara sinyali kopyalanarak çalınmıştı. Tesla Model S sahibinin en büyük hatası Tesla’nın Passive Keyless Enrty, yani anahtar haricinde aracı pin koduyla çalıştırma özelliğini kapatmış olması.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum