Paylaşım

Tesla Model 3’ün Volvo S60’dan Daha Sağlam Olduğunu 9 Saniyede İspatlıyor!

 

Tesla patronu Elon Musk‘un bünyesinde oluşturduğu teknoloji ile en büyük savunduğu konu araçlarının sağlamlığıdır!  Sizler için önceden hazırladığımız Tesla Model X’in çığır açan çarpışma testine buradan bakabilirsiniz. Yakın zamanda tanıtımı yapılıp teslimatları gerçekleşen Model 3‘ün gizli kalmış bir tarafı daha ortaya çıkıyor. Bu gizlilik ise yapılan çarpışma testlerindeki üstün başarısı. Volvo’nun dünyaya nam salmış “sağlam” duruşunu Tesla yandan çarpa testiyle bozuyor.

Videomuza baktığımızda side-crash testinde Tesla’nın daha az hasarla bitirdiği açıkça gözüküyor. Yani Elon Musk’un kafasında kurduğu sağlamlık olayını da bitirdiğini görüyoruz. 9 saniyelik bir video ile verilen bu mesaj bazı olguların değişmesine neden olabilir.

Çünkü Tesla araçlarının geneli, yapılan testlerden yüksek puan almayı başarmıştır. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından yapılan Tesla’ya yönelik sağlamlık testlerinde, Model 3’ün her noktada en yüksek puan alması da yeni bir rekoru doğurmuştu. Tesla’nın özellikle Volvo’yu hedef alması, İsveçli firmadan gelecek cevabın ne olacağı merakını doğuruyor. Açıkcası bizde bu merakı yoğun olarak yaşıyoruz.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur