Paylaşım
in G+

Tesla Model 3 de Drag Ortamında Kapışmalara Başladı!

 

Çıkışı öncesinde ayrı çıkışı sonrasında ayrı olmak üzere Tesla’nın başını ağrıtan otomobili Model 3‘te abisi Model S gibi anormal drag yarışlarına başladı. Elektriğin gücü halen daha Tesla ile gösteriliyor ve geçilmesi şu anda imkansız gibi gözüküyor. Belli bir hıza kadar olduğu söyleyelim. Yoksa Bugatti Chiron’nun +400 km gider derken 500 km’ye yakın olabileceğini unutmayalım!

Model 3’ün teknik veri kısmından haberdar olsak da motor gürültüleriyle bizleri mest eden spor araçlar yanında neler yaptığını şimdi izledik. Elon Musk, markasının en makul aracına biraz daha önem verdi. Hatta insanları biraz daha heyecanlandırmak için Dual Engine Performance versiyonu Model 3’e ekleyerek otomobilini biraz daha hızlandırdı.

Drag pistlerinde Amerikan EV’nin karşısına yine vatandaşı olan Camaro SS çıkarıldı. Model 3, 180 km hıza 12.7 saniyede ulaştı. Chevy tarafına baktığımızda 13.34 saniyede 177 km hıza çıkabildi. Mücadelenin yine can alıcı kısmı araçların kalkış anları.

Elektriğin kesinlikle geçilemediği kısım o ilk andaki burun kaldırdıklarındaki an. Camaro’da tam olarak o kısımda bir şey yapamadı. Genel olarak baktığımızda SS’in motoru da basit değerlerde oluşmuyor. 6.2L HEMI LT1 V8 ile ivmelenen Camaro SS 455 ps güç üretiyor.

Model 3 tabi ki abileri kadar uçucu ve yakıcı sonuçlar vermese de yinede süper motorlu araçları geçmek için yeterli güçlere sahip. Sanırız Tesla aracını bundan sonra drag pistlerinde daha çok göreceğiz. Abileri SRT Demon tarafıyla ilgilenirken, Model 3’ü de BMW M3-M4 veya bir Jaguar F-Type’yi geçme sahnelerini izleyebiliriz!

 

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur