Yatırım yapmaya başla!

Tesla’nın Irma Kasırgası için Aldığı Önleme İnanamayacaksınız!

Tesla, Amerikayı vuran Irma Kasırgası nedeni ile kaçan insanlara oldukça şaşıracağınız tarzda yardım etti. İşte detaylar...
Tesla’nın Irma Kasırgası için Aldığı Önleme İnanamayacaksınız!

ABD’nin güneydoğusunu vuran Irma Kasırga’sı insanların yerleşim yerlerini tamamen boşaltmasına neden olmuştu. En başta Florida olmak üzere Irma Kasırgası’nın etkileri halen sürmekte. Kısa süre önce insanlara önlem alın çağrısı yapılmış, gerekirse bulundukları yerleri terk ederek daha güvenli şehirlere gitmesi söylenmişti.

Doğal olarak Amerikalı vatandaşlar otoyollara girerek en hızlı şekilde gitmeye çalıştılar. Bunun üzerine dünyanın en büyük otomobil firmaları arasında yer alan ve elektrikli araçların lideri Tesla zor durumdaki insanlara yardım amaçlı araç sahiplerine uzaktan yazılım desteği verdi.

Yazılım güncellemesi yapan Tesla, otomobillerine menzil artırımı yaptı bildirildi.

Kasırgadan kaçış sırasında daha uzun süre gidebilmeleri için aracın güvenlik olarak depoladığı elektriği kullanıma sunmuş oldular.

Batarya kapasitesi maksimum 70kW olan Model X ve Model S’in pil sınırları kaldırıldı.

Yapılan işlem uzaktan erişim sayesinde araca direk olarak bağlanarak gerçekleştirildi. Elon Musk’un emriyle yapılan bu işlem ekstra 70 km menzil sağlamış.

Teknolojinin nerelerde olduğunun aslında farkında değiliz. Tesla daha öncesinde araçlarının kasislerden geçerken bataryaların yere sürtmesinden dolayı yangın tehlikesi oluşturuyordu.

Firma çareyi, otomobillerine bağlanarak belli ölçülerde yazılım desteği ile yerden yüksekliğini tekrar ayarlamışlardı. Yazılımla uzaktan yapılan ikinci işlemi de şimdi gördük. İşte zeka dolu çalışma diye buna derim!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum