Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tesla Hisseleri Musk’ın Açıklamalarıyla 2 Yılın Ardından En Düşük Seviyeyi Gördü!

Tesla hisseleri, Elon Musk’ın NYT ile yaptığı dikkat çekici röportajın ardından 2 yılın en düşük seviyesini gördü. Detaylar haberimizde;
Tesla Hisseleri Musk’ın Açıklamalarıyla 2 Yılın Ardından En Düşük Seviyeyi Gördü!
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz hafta Tesla’yı borsadan çekeceğini duyuran ve bu duyurusuyla tartışmalara yola açan Elon Musk, yine gündeme bomba gibi düştü. Çünkü New York Times’a verdiği röportajda epey dikkat çekici açıklamalar yaptı ve bu açıklamaların ardından Tesla hisseleri 2 yılın dip seviyesine ulaştı.

Tesla hisselerinin düşmesinde etkili olan şey yalnızca Elon Musk’ın açıklamaları değil, aynı zamanda isimleri gizli tutulan kaynaklardan alındığı söylenen ifadelerdi. Çünkü kaynaklar Elon Musk’ın iş yükünü hafifletmek isteyen Tesla’nın CEO için ikinci bir yönetici aradığını bildirmişti. Tüm bunların yanında, Musk’ın Ambien isimli sakinleştirici ve eğlence amaçlı uyuşturucu kullanımı da büyük yankı uyandırmıştı.

İşte bu noktada; Tesla hisseleri Cuma günü iki yılın en kötü gününü geçirerek dev bir düşüş yaşadı.

Tesla Hisseleri Cuma günü % 8.9 DüştüBuna göre Tesla hisseleri dün, 2016 yılının Haziran ayından bu yana en düşük performansını göstererek % 8.9 oranında geriledi. Ayı piyasasında olan hisseler, 52 haftanın en yüksek seviyesinden % 21’in üzerinde düşüş gösterdi. İlaveten, Tesla hisseleri geçen yıl % 13 oranında değer kaybetti.

Geçen hafta yaşananlar da Tesla hisselerinde gerilemeye yol açmış, Musk tweet attığından bu yana % 16.1 oranında azalma yaşanmıştı.

Musk Açıklamaları Tesla Hisselerinin Çakılmasına Yol AçtıAmerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Musk’ın Tesla’yı borsadan çekme duyurusu da düşüşte etki yaratmıştı. New York Times’ın Elon Musk ve Tesla’yla ilgili kapsamlı yazısı da bütün bunların üzerine tuz biber olmuştu.

Keza Musk açıklamalarıyla yatırımcılarda yeteri kadar endişe yaratmışken, kaynakların verdiği bilgilerle olay daha da büyümüştü.

Tesla Hisseleri Haziran 2016'dan Bu Yana En Büyük Düşüşü Yaşadı NYT’nin haberindeki önemli satır başlıklarından bir tanesi Elon Musk’ın; “geçen yıl kariyerimin en acımasız, en zor, en acı verici yılını yaşadım” demesiydi. Bunun yanında Musk, Tesla’yı borsadan çekmeyi düşündüğüne dair attığı tweet dizisi esnasında uyuşturucunun etkisinde olmadığını söylemişti.

Ayrıca Musk haftada 120 saat çalışmasının ardından arkadaşlarının da kaygılandığını belirtmiş, hatta 28 Haziran’daki doğum gününü 24 saat çalışarak geçirdiğini; “tüm gece hiç arkadaşım, hiçbir şeyim yoktu” sözleriyle anlamıştı. Çalışmadığında uyuyabilmek için Ambien isimli sakinleştirici kullandığını söyleyen Musk, bu açıklamalarıyla Tesla hisselerinde düşüşe zemin hazırlamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu