Yatırım yapmaya başla!

Tesla Model S’ler için Kapsamlı Geri Çağırma Operasyonunu Başlattı!

Geçen hafta yaşanan otoyol kazasından sonra sorunlu günler yaşayan Tesla, şimdi de büyük çaplı geri çağırma operasyonuna hazırlanıyor.
Tesla Model S’ler için Kapsamlı Geri Çağırma Operasyonunu Başlattı!

Elektrikli arabaların duayeni Tesla, bu aralar biraz sıkıntı dönemler geçiriyor. Model 3’lerin satış rakamlarındaki düşüşler şirketi zor duruma soktuğu sıralarda, kaza haberleri yankılanmaya başlamıştı. Keza bu durum çoğu firmanın başına gelmiştir. En yakın örnek olarak Ford’u verebiliriz. Mondeo’da çıkan hatadan dolayı trafik kazası yaşanmış ve kötü sonuçlarla karşılaşılmıştı.

Geri gelin çağrısı yaklaşık olarak 123 bin adet Model S‘i kapsıyor. e – Posta ile iletişime geçen marka, en büyük toplu sorununu da yaşamış oldu.

Açıklamalara bakıldığında 2016 yılı öncesi imal edilen araçlar çağrılacak.

Sorunun direksiyon sisteminde olduğu söylendi. Hidrolik direksiyon civatalarında oluşan “aşırı korozyonun” sorun yarattığı bildirildi.

Direksiyon hatası, geçenlerde olan Tesla kazasıyla ortaya çıkarmış.

Otoyolda seyir halindeyken Model X, aynı şeritte bir araçla çarpışmış ve aracın ön kısmı tamamen kopmuştu. Kopma nedeni de kazanın şiddetinden ziyade patlayan bataryaların neden olduğu bildirilmişti.

Müfettişler otoyol kazasının nedenlerine direksiyonu da eklediler.

Tesla gönderdiği e – postada, “Bu, öncelikle otomobilin düşük hızlarda ve paralel bir park için sürülmesini zorlaştırıyor. Sadece küçük direksiyon kuvveti gerektiren yüksek hızlarda kontrolü etkilemiyor.” yazıyor.

Yine belirtmemiz gerekirse; yaşanan direksiyon sıkıntısı ile ilgili herhangi bir kaza yaşanmamış. Sadece bataryaları patlayarak yanan Model X aracın, o kazayı direksiyon yüzünden yaşamış olabileceğini araştırıyorlar. Toplatma kapsamında 2016 yılı öncesi araçlar olup, 2016-2018 model yılı tüm Tesla modelleri için de ayrı bir araştırma ekibinin kurulacağını söylediler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum