Yatırım yapmaya başla!

100 Adet Tesla Model 3’ün Siparişi Kiralama Şirketi Tarafından İptal Edildi!

Tesla'dan 100 adet Model 3 sipariş eden araç kiralama şirketinin düşündürücü anlaşma iptali nedenleri!
100 Adet Tesla Model 3’ün Siparişi Kiralama Şirketi Tarafından İptal Edildi!

NextMove adlı bir kiralama şirketi ile Tesla arasında gerginlik yaşanıyor. Markanın giriş seviyesi aracı için geçilen yüklü sipariş sonrasında, bazı olumsuz gelişmeler, şirketler arasında kalite sorunu tartışmasına dönüştü. Yeni sayılabilecek bir marka olmasına rağmen elektrikli araç akımının öncüsü olan Tesla, sıkıntılar yaşasa da üretim ve satışlarla savaşmaya devam ediyor.

Aldığı araç siparişlerinde yoğun sıkıntılar yaşayan Tesla, şimdi kiralama şirketinin istediği 100 Model 3’ün para iadesini yapmak zorunda. 5.5 milyon dolarlık anlaşma iptalinde NextMove, geçerli sebepler sunuyor!

2018 yılında gerçekleşen alış verişin iptalinin sorumlusu belli değil.

Carscoops‘un yer verdiği haberde 5.5 milyon dolarlık 100 Model 3 siparişini veren oto kiralama şirketinin ilk 15’ini teslim almış. 2019 yılının başlarında teslimatların yapıldığı Model 3’lerin geri kalan 85 adetinin de aralıklı olarak gönderimlerinin yapılacağı söylenmiş.

Şu var ki ilk giden partide araçlar hatalı çıkarak, iki şirket bunun için neler yapılabileceğini tartışmış. Ancak bir sonuca varılamamış. Kiralama şirketine mikrofon uzatıldığında kalan 85 Model 3’ün gönderim iptalinin Tesla tarafından alınan bir karar olduğunu söylüyor.

İade hakkında Tesla’ya sorulduğunda ise NextMove’nin araçları kabul etmediği yazılmış. Karmaşık bir durum ve bu yüzden şirketler karşılıklı münakaşaya girmiş.

Kirala firmasına giden 15 aracın hatalı olduğunu teslimat sırasında belirlenmiş.

NextMove’nin rapolarında Model 3’lerin boyalarında dökülme-solma, kısa derin çizikler, farlardaki yoğunlaşma ve daha fazla eklenebilecek sorunlarından söz edildi.

Kiralama şirketi Tesla’nın “24 saatlik bir ultimatum” belirlediğini ve geri ödeme şartını tetiklediğini iddia etti.

Anlaşmanın sona ermesinin ardından NextMove, Model 3’ün 4 örneğini almak istemese de Tesla kayıtlara geçen sedanları satmak istemiş.

Diğer taraftan Tesla, kalite sorunlarını çözme sürecinde kiralama şirketine yedek araç tahsis ettiğini bildirdi. Amerikalı otomobil üretici, “Müşterinin kalan Model 3 siparişlerini teslim etmemeye kararının tamamen kalite sorunları nedeniyle olmadığına, ancak büyük ölçüde yılın başından itibaren ilgisiz bir anlaşmazlık konusundaki hayal kırıklıklarından etkilendiğine inanıyoruz” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum