Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Teksas’ta Kripto Para Madencilik Talebi 2023’e Kadar 5’e Katlanabilir

Bölge sakinleri, elektrik şebekesinin yükü kaldıramayacağından endişe duyuyor.
Teksas’ta Kripto Para Madencilik Talebi 2023’e Kadar 5’e Katlanabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Teksas eyaleti yoğun Bitcoin madenciliği operasyonları ile karşı karşıya olduğu için, elektrik altyapısının endüstrinin 2023 yılına kadar beklenen 5.000 megawatt (MW) ek güç talebini desteklemesi gerekiyor.

Bölgedeki Bitcoin madencilik endüstrisi şu anda yaklaşık 500 ila 1.000 MW güç tüketiyor. Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi (ERCOT), talebin 2023 yılına kadar beş kata kadar artabileceğini tahmin ediyor ve raporlara göre 3.000 ila 5.000 MW’lık ek bir kapasite planlaması yapıyor.

Çin hükümeti bu yılın başlarında Bitcoin madenciliğini resmi olarak yasakladığından beri Teksas, Bitcoin madencileri için gidilecek yer olarak ortaya çıktı.

Hükümet, Teksas’ı artık 10 yıllık vergi indirimi, satış vergisi kredileri ve devlet destekli işgücü eğitiminden yararlanabilecek kripto madencileri için bir cennet haline getirerek Çin’in kısıtlamalarını fırsat olarak değerlendirdi.

Eyalet sakinlerinden bazıları elektrik şebekesinin yetersiz kalma ihtimaline karşı endişe duyuyor. Bazı madenciler, bölge sakinlerinin kaynaklar üzerindeki potansiyel boşaltma konusundaki korkularını gidermeye çalışıyor.

BTC madencilik faaliyetleri giderek daha çevreci hale geldikçe, tamamen yenilenebilir ve doğal gaz gibi potansiyel alternatif enerji kaynakları kullanmayı planlıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu