Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tether’in Bitcoin Varlıkları Yeni Bir Zirveye Ulaştı!

Piyasa değeri olarak en büyük stablecoin olan Tether’in rezervlerinde tuttuğu Bitcoin’lerin değeri 5 milyar doları aştı. Detaylar haberde...
Tether’in Bitcoin Varlıkları Yeni Bir Zirveye Ulaştı!
HABER GİRİŞ

Stablecoin ihraççısı Tether, bu yılın ilk çeyreğinde 627 milyon dolar değerinde Bitcoin daha satın alarak toplam varlıklarını yaklaşık 75.354 adet BTC‘ye çıkardı. Mevcut fiyat itibarıyla Tether’in Bitcoin varlıklarının değeri 5,2 milyar doların üzerinde bulunuyor.

Bu, Tether’in Bitcoin varlıklarının ilk kez 5 milyar doları aştığını gösteriyor ve kripto para biriminin tarihinin en yüksek seviyelerine yaklaşması ile aynı zamana denk geliyor.

Tether, Bitcoin adreslerini resmi olarak açıklamasa da izlenen veriler şirketin Eylül 2022’den bu yana her çeyrekte BTC biriktirdiğini gösteriyor. İlk çeyrekte yapılan son satın almayla Tether, artık Bitcoin’in yedinci en büyük sahibi haline geldi.

Tether CEO’su Paolo Ardoino, şirketin ek BTC satın aldığını doğruladı ve ilk çeyrekte 8.888 adet Bitcoin alımının gerçekleştiğini söyledi. Ardoino, adresin 31 Mart’taki bir lot alımı gösterdiğini belirterek, “Tüm çeyrek boyunca satın alındı, sonra sonunda ödeme yapıldı” açıklamasını yaptı.

Tether, BTC alımlarını ilk olarak Mayıs 2023’te o yılın ilk çeyrek doğrulama raporunun bir parçası olarak açıkladı. O zamanlar şirket, stablecoin rezervlerini ABD devlet borcundan uzaklaşarak kriptoya kaydırırken her çeyrekte kârının yüzde 15’ine kadar Bitcoin satın alacağını açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner
Toplam stablecoin arzı
Kaynak: The Block

Şirket BTC’ye doğrudan yatırımlarının yanı sıra, madencilik ve enerji üretimi alanında da faaliyet gösteriyor. Tether yakın zamanda yapay zeka alanına da girdi ve yeni endüstri standartlarını belirlemek için açık kaynaklı, çok modlu modellerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütüyor.

Tether 104 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük stablecoin konumunda. Stablecoin’lerin  toplam piyasa değeri ise bugün itibarıyla 150 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Şirketin artan güveninin ortasında BTC geçen ay 73.000 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Kripto para birimi yazım itibarıyla 68.800 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.