Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Ürün Altın ve Ethereum’un Birleşik Getirisini Sunuyor

Merkezi olmayan türevler protokolü, Gold Rush adı verilen yüksek getirili yapılandırılmış bir ürün tanıttı. Ayrıntılar geliyor…
Bu Ürün Altın ve Ethereum’un Birleşik Getirisini Sunuyor
HABER GİRİŞ

Merkezi olmayan finans (DeFi) projelerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Bu ürünler piyasada görünürlük ve kayıplara karşı koruma sunan, daha önce geleneksel pazarlarda yalnızca kurumsal yatırımcıların kullanımına sunulan yapılandırılmış varlıkları içeriyor.

Türev protokolü Cega, kullanıcıların sermayesini yüzde 30’luk bir düşüşten koruyan bir güvenlik bileşeninin yanı sıra temel varlıklar olarak Ethereum ve Tether’in altın destekli XAUT ürününü içeren bir sepet opsiyon stratejisi olan Gold Rush’ı duyurdu.

Cega, ürünün, opsiyon strateji kasasında ETH, Lido’nun hisseli ETH’ı (stETH), sarılı bitcoin (wBTC) veya stablecoin USDC’yi hisse altına alan yatırımcılara yıllık yüzde 83’e kadar getiri sunduğunu söyledi.

Getiri, stake edilen coinler şeklinde ödeniyor, dolayısıyla stakerlar ETH’yi getiri olarak alıyor ve yükseliş piyasasında asimetrik bir yükseliş sağlıyor.

DeFi’deki kullanıcılar, ETH gibi yerel varlıkları veya stETH gibi likit staking tokenlarını stake etmek istiyor ancak bu varlıkların asimetrik avantajını kaybetmek istemiyorlar. Kullanıcılar ayrıca, anaparalarına yönelik önemli bir risk olmadan daha güvenli, daha yüksek getirili fırsatlar istiyor. Cega yeni ürünün her iki ihtiyacı da karşıladığını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Gold Rush, temel varlık olarak XAUT ve ETH ile 27 günlük satım opsiyonları satıyor. Bu opsiyonları satın alan piyasa yapıcılardan alınan prim, kasa katılımcılarına getiri olarak dağıtılıyor.

Cega, açıklamasında, “Kullanıcılar mevduatlarında yüzde 30’a kadar önemli piyasa düşüşlerine karşı olumsuz koruma alıyor. Bu güvenlik unsuru, bariyer seçeneği olarak adlandırılan teknik bir özellik nedeniyle sabit kuponlu senet stratejisinin (FCN) çekici bir yönüdür.” ifadelerini kullandı.

Cega’ya göre, en kötü senaryoda bile kullanıcılar, long olarak XAUT/USD veya ETH/USD pozisyonlarında tutmaktan elde edeceklerinden daha fazla kazanç elde ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.