Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Teknosa Hisselerinin Günlük Kazancı Yüzde 8’in Üstüne Çıktı

2021 yılına gücüne güç katacak iş hamleleriyle başlayacak olan perakendeci Teknosa’nın hisse fiyatı, günün ikinci yarısında sert yükseldi.
Teknosa Hisselerinin Günlük Kazancı Yüzde 8’in Üstüne Çıktı

Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, şirketin çalışmalarına ilişkin verdiği bilgilendirmede, 2020’nin üçüncü çeyreğinde e-ticaret alanında yıllık olarak %123 büyüme sağladıklarını açıkladı.

Pandemi süresince 11-12 ile mağazalarını gölge mağazalara dönüştürdüklerini açıklayan Gürcan, ilk 9 ayda online cironun 2019’un aynı dönemine kıyasla 4 kat daha arttığını belirtti.

Teknosa 2021 yılında ev aletleri, kişisel bakım ürünleri gibi geniş yelpazede ürün sunan Preo markasını 35 ülkede vitrine çıkarmaya hazırlanıyor. 2015 yılında piyasaya çıkan markayı dünya pazarlarına sunmak için hazırlık yapan Teknosa hisseleri, Salı günkü işlemlerde primli seyretti.

Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. (TKNSA) hisse fiyatı saat 16.30’da %8,07 artıda 12,46 TL’den işlem görüyor.
Teknosa Hisse Performansı
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Önceki işlem gününde 11,53 TL’den kapanan Teknosa hisseleri Salı günü 11,55 seviyesinden açıldı. Şu dakikalarda %8,07 artıda işlem gören şirket hisseleri gün içerisinde 11,54 ila 12,47 arasında hareket etti.

Yıllık bazda yatırımcısına %200’e yakın getiri sağlayan perakende mağazası Teknosa hisselerinin yıllık fiyat aralığı 3,56 – 17,82 oldu. 2020 yılına 4 TL’nin üzerinde başlayan hisseler en düşük seviyeyi 23 Mart’ta, en yükseği ise 4 Aralık’ta gerçekleştirdi.

Preo markasının dünya pazarlarında da iddialı olacağını söyleyen Gürcan, Teknosa’nın genel finansal durumu hakkında da bilgi verdi.

Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan AçıklamasıMarkanın Türkiye’de oldukça başarılı olduğunu, bünyesinde 900 ürün bulunduğunu açıkladı. Bunlar arasında klavye, mouse, akıllı saat, kulaklık, oyun ekipmanları, drone, kamera, şarj cihazları, elektrikli cezveler, çay makinaları, kahve makinaları ve el blenderları gibi birçok ürün bulunduğunu anlattı.

Yıla oldukça başarılı giren Teknosa pandemi nedeniyle 22 Mart‘ta fiziki mağazalarını kapatarak online tarafa ağırlık verdi. Bu alanda sektörün öncü ismi olurken, dijital dönüşüme 60 milyon TL tutarında yatırım yaptı. Böylelikle perakende faaliyetlerini en üst düzeyde uygulayan şirketlerin başında bulunduğunu söyledi.

Müşterilerin %86’sının ürünlere internette bakıp daha sonra mağazaya geldiğini belirten Gürcan, bu anlamda hizmetlerini sürekli geliştirdiklerini söyledi. Bu süreçte fiziki mağazaların hızla dijital dönüşüm sağlayarak, online satış kanallarının devreye girdiğini aktardı.

Hızlı teslimat konusuna da çok önem veren firmanın, şu an 48 ilde aynı veya ertesi gün teslimat gerçekleştirdiğinin altını çizdi. Pandemi döneminde CarrefourSA ile işbirliği yapan Teknosa’nın 213 noktada müşterileriyle buluştuğunuz sözlerine ekledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum