Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sabancı Holding’in %10’unu Halka Arz Ettiği Teknosa Hisseleri Yıllık %176 Yükseldi

Teknosa’nın 2021 altyapısını güçlendirmek için başlattığı sermaye artışında halka arz işlemi kısa sürede tamamlandı. Şirketin %10’luk hissesi Borsa İstanbul’da halka açılmış oldu.
Sabancı Holding’in %10’unu Halka Arz Ettiği Teknosa Hisseleri Yıllık %176 Yükseldi

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş.’nin Borsa İstanbul’daki hisselerinin %10’luk halka arzını tamamladı.

Sabancı Holding CFO’su ve Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Barış Oran, son 20 yılın en başarılı performansını gösteren Teknosa’nın sermaye artışı yoluyla gerçekleştirdiği halka arzdan elde edilecek geliri, daha güçlü büyüme için kullanılacağını söyledi.

Barış Oran Teknosa’nın halka arzında yatırımcıların büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Barış Oran Teknosa AçıklamasıSöz konusu işlemin tamamlanmasının ardından Teknosa’nın %60,28’lik hissesinin %10,28’lik kısmı, halka açılmış oldu. Elde edilecek gelirin yeni yatırımlar için kullanılacağı belirtildi. Teknosa’nın hayatın ayrılmaz bir parçası olduğunu dile getiren Oran, öneminin her geçen gün daha da arttığını söyledi.

Halka arz sürecinin bir ay gibi kısa bir sürede tamamlandığını ve piyasa değerinin arttığını ifade eden Oran, bu adımın sermaye piyasası tarafından da olumlu karşılandığını sözlerine ekledi. Gelen taleplerin Türkiye’nin öncü markası haline gelen Teknosa’ya güvenin ne denli fazla olduğunun göstergesi olduğunu söyledi.

Yatırımlara devam ederek, Teknosa’yı geleceğe en güçlü şekilde hazırlamaya kararlı olduklarını ifade etti. Şirketin büyüme, çeviklik, müşteri odaklılık ve karlılık konusunda kendini sürekli geliştirdiğini söyleyen Oran, kısa sürede tamamlanan hisse satış sürecinin yeni yatırımların habercisi olduğunu ekledi.

Borsa kotunda TKNSA koduyla işlem gören Teknosa hisseleri, şu sıralar %9,98 artıda işlem görüyor.
Teknosa Hisse Performansı
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Teknoloji endeksi içinde yer alan Teknosa hisseleri yıllık bazda yatırımcısına %176 getiri sağladı. Söz konusu dönemdeki fiyat aralığı 3,56 – 17,52 TL oldu. Çarşamba günü 11,62 liradan kapanan hisse fiyatı yılın son işlem gününe hafif yükselişle 12,78’den başladı.

Şirket hisseleri haftalık bazda en düşük ve en yüksek 10,3 – 12,78, aylık bazda 10,3 – 17,52 aralıklarını kaydetti. 2020 yılına 5 liraya yakın başlayan Teknosa hisseleri 23 Mart’ta 3,56 TL ile en düşük seviyeyi kaydetti.

Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, halka arz işlemine ilişkin olarak daha önce yaptığı açıklamada, “Biz Yeni Neslin Teknosa’sı diyerek dijitalleşme ve müşteri odaklı dönüşümde attığımız adımlarla değişime çok hızlı uyum sağladık, müşterilerimize kesintisiz ve iyi hizmet vermeye devam ettik.  Yaptığımız öngörülü yatırımların karşılığını bu zor günlerde aldık. Farklı senaryolar karşısında bizi ileriye taşıyacak kritik hamlelere odaklanıyoruz.” ifadesini kullandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum