Yatırım yapmaya başla!

Tayvan için Büyüme Tahmini, Teşvik ve Sübvansiyon Vurgusuyla Yükseltildi

Tayvan’ın ekonomik büyüme tahmini, küresel koronavirüs krizi ortasında yukarı yönlü revize edildi. Detaylar şu şekilde;
Tayvan için Büyüme Tahmini, Teşvik ve Sübvansiyon Vurgusuyla Yükseltildi

Tayvan Ekonomik Araştırma Enstitüsü (TIER), küresel çapta düşen ihracat ve azalan yerel talepten kötü etkilenen ülke için büyüme tahminlerini yukarı yönlü revize etti. Koronavirüs krizi sırasında çoğu ekonomi için görünüm düşürülürken Tatvan için artırılması dikkat çekti.

Bununla birlikte TIER’in değişikliği, başka bir düşünce kuruluşunun yukarı yönlü revizyonu üzerine geldi. Bugün yapılan açıklamada TIER, Tayvan’ın ekonomik büyüme tahminini 2020 yılının Nisan ayındaki yüzde 5,58’lik tahmininden yükselterek yüzde 1,83’e çıkardı.

Focus Taiwan’ın haberine göre TIER, özel tüketimin yüzde 0,17, özel yatırımın yüzde 1,87 büyüyeceğini de öngördü.

Enstitü artan iyimserliğini hükümetin Covid-19’la mücadelede ekonomiyi canlandırmak için açıkladığı teşvik ve sübvansiyon programlarına bağladı.

Ayrıca ABD ve bazı Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere birçok ülkenin son birkaç hafta içinde yeni koronavirüs enfeksiyon oranlarında artışlar görmesine rağmen çoğu ülkenin büyük kurtarma ve teşvik programları ile ekonomilerini açmaya devam ettiğini söyledi. TIER, uluslararası ekonomi geliştikçe talebin arttığını, yerli yarı iletken tedarikçilerin ekipman yatırımını artırmasını teşvik ettiğini bildirdi.

Aynı zamanda Tayvan’daki yatırımın yurt dışındaki Tayvanlı işletmelerden gelen yatırım akışları ve hükümet harcamalarındaki artıştan desteklendiğini kaydetti.
Tayvan Ekonomi İlk Çeyrek
Kaynak: Trading Economics

Taipei merkezli enstitü, pandemi kontrol önlemlerinin başarısının, insanları alışverişe özendirici teşviklerin ve diğer ekonomik teşvik ve kefalet politikalarının salgının olumsuz etkisini dengelemeye yardımcı olduğunu söyledi.

TIER Başkanı Chang Chien-yi, hükümetin teşvik kuponlarının iç talebin artmasına yardımcı olduğunu belirterek; “politikanın ekonomik büyümeyi yüzde 0,15 ila 0,2 puan artırması bekleniyor” dedi.

Bununla birlikte TIER’den Gordon Sun, küresel ekonominin ABD ve Çin arasında devam eden kötüleşen ilişkiler, pandemi, Tayvan’da hükümet maliyesinin durumu ve küresel havanın anormalliği dahil olmak üzere belirsizliklerle karşılaşmaya devam ettiği konusunda uyardı. Chang, pandeminin ekonomik büyüme hızına karar vermede öncü bir rol oynayacağı sonucuna vardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum