Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tayland Kripto Para Ticaretine Yönelik Yeni Düzenleme Getirmeye Hazırlanıyor

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto para ticaretine yönelik yeni düzenlemeler getirebilir.
Tayland Kripto Para Ticaretine Yönelik Yeni Düzenleme Getirmeye Hazırlanıyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinde yaşanan dalgalanma uzun zamandır düzenleyici kurumlar tarafından dikkatle takip ediliyor. Tayland’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bir kripto para birimi ticaret hesabı açmak isteyen yatırımcıların niteliklerini belirlemek için bu ay içerisinde halka açık olarak bir oturum düzenleyeceğini duyurdu.

Tayland’ın SEC genel sekreteri Ruenvadee Suwanmongkol, yeni yatırımcıların kripto para piyasasına akın ettiğini söylüyor.Kripto para birimi tüccarlarının nitelikleri, kripto ticaret hesapları açan yeni perakende yatırımcıların, değişken fiyat dalgalanmalarından kaynaklanan riski azaltmak için finansal önlemlere sahip olması amaçlanıyor.

SEC’in yatırımcıların finansal güvenliği konusundaki endişelerinde, son birkaç aydır kripto para birimi fiyatlarındaki artış ve yerel dijital borsalar ve aracılar üzerindeki yeni hesap sayısındaki hızlı artıştan sonra artış yaşandı.

SEC’in Dijital Borsaları Denetlemesi İsteniyor

SEC’in Dijital Borsaları Denetlemesi İsteniyor

Son dönemde kripto para borsalarındaki işlem hacminin hızla arttığı görülüyor. Yatırımcılar bu pazara daha büyük kazançlar elde etmek için katılıyor. Ancak geleneksel piyasalardan farklı olarak kripto para alanında denetlemenin çok daha az olduğu biliniyor. Bazı çevreler SEC’den, büyük kazançlar elde etmek umuduyla pazara katılan yeni yatırımcıları, yatırım yaptıkları konuda, deneyime sahip olarak korumak için dijital borsaları denetlemesini istiyor.

Perakende yatırımcıların net dijital varlık alımları, Kasım ayından Aralık ayına 2 kat artış gösterdi. SEC’in dijital varlıklar hakkındaki haftalık raporuna göre, dijital varlık alımları Şubat ayının yalnızca ilk sekiz gününde 13 milyon dolara ulaştı. Kripto para birimlerinin yatırımcılar için yüksek riskleri olduğu belirtiliyor.

Riskleri sınırlandırmak için yaş, ticaret deneyimi ve gelir veya servet seviyesi gibi bazı tarama kriterleri belirlemenmesi gerektiği ve bu limitlerin bazı yatırımcı türleri için mevcut olan yüksek getirili tahviller için zaten mevcut olduğu hatırlatılıyor. SEC tarafından yapılacak düzenlemeler ile piyasanın gelişimi ve yatırımcının korunması amaçlanıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum