Yatırım yapmaya başla!

Tayland Başbakan Yardımcısı: Ekonomi için Anahtar, Birlik Olmaktır

Tayland Başbakan Yardımcısı Somkid Jatusripitak, ekonomi için birlik olma çağrısında bulundu.
Tayland Başbakan Yardımcısı: Ekonomi için Anahtar, Birlik Olmaktır

Tayland Başbakan Yardımcısı Somkid Jatusripitak, Pazar günü yaptığı açıklamada hükümet ve muhalefetin ülke ekonomisinin küresel ekonomik sorunları aşmasına yardımcı olmak için birbiriyle daha fazla konuşması gerektiğini söyledi.

Lampang’da ülke çapındaki ticaret odalarının bir araya geldiği toplantıda konuşan Jatusripitak, ekonominin ancak her taraftan birlik ve tutarlı üst düzey politikalarla sorunsuz bir şekilde ilerleyecek bir geçiş döneminden geçtiğini dile getirdi.

Politik zorluğun son meclis toplantılarındaki çıkmaza yansıdığını ancak iyi niyetle çözülebileceği için büyük bir sorun teşkil etmemesi gerektiğini belirtti.

Tayland Başbakan Yardımcısı Politik Çıkmaz“Hükümet ve muhalefetin yapması gereken, farklılıklarını gidermek için birbirleriyle daha fazla konuşmaktır ki bu küresel ekonomik engellerin aşılmasına yardım edecek bir katalizör olacaktır. Şu anda ekonomi için en önemli şey, genç nesillerden bir hamlenin yanı sıra, siyasi ve ekonomik sektörlerden iş birliğidir.” dedi. Kendine has özellikleri olan ülkenin teknolojideki ve yeniliklerdeki gelişmelerle ve gelişmiş devlet düzenlemeleriyle yükseldiğini iddia etti.

Başbakan Yardımcısı ayrıca toplum temelli turizm de dahil olmak üzere hizmet sektörünün ekonomi için çok önemli olduğunda ısrar etti.

Tayland Başbakan Yardımcısı Hizmet Sektörü Önemi Somkid, hükümetin uzun yıllar boyunca ekonomik sorunlarla mücadele konusunda deneyime sahip olduğunu, bunun da yeni zorluklara karşı onu sağlam kıldığını aktardı. “Ekonomi yavaşlıyor olabilir, ancak hala büyüyor ve büyüme negatif bölgede değil” diyen Somkid, taban ekonomisinin tüketici harcamalarını teşvik etmek için garantili ürün fiyatları ve teşvik tedbirleri aldığını bildirdi.

Ayrıca turizm sektörünün hızlandığını ve son çeyrekte genel ekonomik performansın ivmesini koruduğunu belirtti. Kendisi Kasım ayında yaptığı bir açıklamada da halka ekonomiden bahsetmeyin çağrısında bulunmuştu. Tayland’ı ekonomik sorunları çok fazla çağırmamaya davet eden Somkid, gerekçesinin yatırımcı güveni olduğunu anlatmış, en önemli şeyi güven olarak nitelendirmişti. Tayland’ın ekonomik temellerinin hala sağlam kaldığını vurgulayan Başbakan Yardımcısı, büyümenin istikrarlı şekilde artacağını öngörmüştü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum