Yatırım yapmaya başla!

Tata “Aspirational” Elektrikli Araç Serisini Başlatıyor!

Tata, ülke içerisindeki elektrikli araç akımını daha büyük boyutlara ulaştırmak istiyor ve bunu Ziptron teknolojisiyle yapmayı planlıyor!
Tata “Aspirational” Elektrikli Araç Serisini Başlatıyor!

Hintli otomotiv devi Tata, yeni bir elektrikli araç akımını başlatmaya hazırlanıyor. Sistemin artık mecbur bıraktığı EV araçlara yöneldiğini açıklayan Tata Motors, “Aspirational” planlarını başlatıyor. JLR’nin kendi içerisindeki bu gelişimlerle bir alakası var mı bilemiyoruz. Alt şirketlerinin teknoloji hareketlerine ortak bulmak isteyen Tata‘nın niyetini şimdi anladık.

Proje hakkında fazla detaydan söz edilmedi. Hintli şirketin 2020 yılında kompakt modellerde bunu gerçekleştirecek. Fazla nüfuslu ülkelerin EV konusunda daha hızlı hareket ettiklerini biliyoruz. İşte detaylar;

İlk olarak, markayı bize tanıtan model olan Nano ile işe koyulacak.

Nano üzerine Ziptron teknolojisi dahil edilecek. Yine yeni bir gelişim sistem üzerinde olan motor hakkında teknik detaylardan söz edilmedi. Tata’nın kesin olarak söylediği EV modelin performanslı, uzun menzilli, hızlı şarj kapasitesi ve sekiz yıl garantili pil takımının olacağının sözünü verdi.

Aracın pahalı olacağını düşünmüyoruz zira aracın bulunduğu tüketici konumu ucuz araçlara müsait. Belirli ortak parçalarla imal edilecek modelin son teknolojide iyi fiyat fikrinden yola devam edecek.

Tata Motors CEO’su Guenter Butschek, güç aktarımının şirket içinde geliştirildiğini ve “heyecan verici bir sürüş deneyimi sunacağını” söyledi. Ziptron teknolojisinin zaten 1 milyon kilometre (621.371 mil) test yaptığını ve bunun sistemin “Gelişmiş ve Güvenilir” olduğunu kanıtladığını söyledi.

Bu devam edecek bir şey değil, fakat görselde güç aktarma mekanizmasının küçük bir T-biçimli pil takımı içerdiğini gösteriyor. “Üstün performans” sunmayı vaat eden “yüksek verimli” bir elektrik motoruna güç gönderilecek.

Otomobil üreticisi, Ziptron teknolojisine sahip modellerin frenlemeden gelen rejeneratif sistemi ile geleceğini de belirtti. Tata, güç aktarımının sektördeki en iyi toz ve su korumasını sunacağına söz verdi.

Bu aracın Hindistan’da e-Mobility rüzgarını oluşturacağına şüphemiz yok. Ziptron’un uzun vadeli gelişim ve test süreçlerini işe katarsak, Hindistan’da EV araç yayılımının daha hızlı olacağını düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum