Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Target 3Ç21 Kazancı Güçlü Gelse de Hisseler Düşük Fiyat Sözüyle Düştü

ABD'nin en büyük ikinci indirimli perakende şirketi Target, çeyreklik bilançosunu açıklayanlar arasına katıldı.
Target 3Ç21 Kazancı Güçlü Gelse de Hisseler Düşük Fiyat Sözüyle Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Walmart, Lowe’s ve Home Depot gibi üç aylık raporunu yayımlayan Target, 2,81 dolarlık beklentilere kıyasla 3,03 dolar kazanç açıkladı. Cadılar Bayramı ve okula dönüş gibi mevsimsel faktörlerle satışlarını artıran Target, 24,78 milyar dolar beklentilerinin üzerinde 25,65 milyar dolar gelir bildirdi.

Target CEO’su Brian Cornell gıda, gaz ve daha fazlasının fiyatları yükseldikçe ve tüketiciler etiket şokuyla karşı karşıya kaldıkça değere odaklandığını söyledi.

Target hisseleri, şirket fiyatlar arttıkça değere odaklanmayı seçtiği için açılış öncesinde düştü.
Target Hisse 3Ç21
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 16.00’da yüzde 3,1 ekside fiyatlanan hisseler, negatif seansın işaretini verdi. 5 günde yüzde 4,9 düşerken bir ayda yüzde 5,8 değerlendi. 3 ayda yüzde 7,6 artarken yıl başından bu yana yüzde 51 arttı.

Target CEO’su Brian Cornell, gazetecilerle yaptığı bir telefon görüşmesinde, şirketin gördüğü yüksek maliyetlerin bir kısmını müşterilere aktarmak yerine üstlendiğini söyledi. “Fiyatları koruyoruz. Pandemi boyunca güvenlik ne kadar önemliyse, bu da bu yıl misafirlerimiz için o kadar önemli.” dedi.

Target Corporation CEO’su Brian Cornell kazanç bilançosunda şu ifadeleri kullandı:

“Çeyrekten çeyreğe işimizde gördüğümüz sürekli güçlü büyüme, ekibimizin misafirlerimize hizmet etmek için getirdiği tutku ve bağlılığın ve sonuç olarak onlarla inşa ettiğimiz güvenin bir kanıtıdır.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu