Yatırım yapmaya başla!

Takata Firması İflas Bayrağını Çekti ve Otomotiv Tarihinin En Büyük Geri Çağırmasını Yapıyor!

Japon Takata firması son zamanlarda yapmış olduğu hataların bedelini ağır ödüyor. Birçok kişinin ölüm ve yaralanmasına neden olan bu durum, ayrıca milyonlarca aracı da ilgilendiriyor. Takata hava yastığını BMW, Chrysler, Ford, Honda, Mazda, Nissan, Toyota ve Mercedes gibi markalarda kullanmaktadır. Takata hava yastıkları hakkında çıkan diğer haberler aşağıda listelenmiştir.
Takata Firması İflas Bayrağını Çekti ve Otomotiv Tarihinin En Büyük Geri Çağırmasını Yapıyor!

BMW, Chrysler, Ford, Honda, Mazda, Nissan, Toyota ve Mercedes gibi firmaların başta olmak üzere hava yastığı tedarikçisi olan Japon Takata firması, oldukça zor zamanlar geçiriyor. Kısa bir süre önce Takata, yaptığı yanlış imalatlardan sonra zor zamanlar geçirmiş ve şirket tarihinin en büyük tazminatlarını ödemek zorunda kalmıştı. Olay, malzemenin yapısındaki değişiklik ile hava yastıklarının uyumsuz şekilde patlamasına neden olmuş. bu durum şirket için sıkıntılı günlerinin başlangıcı olmuş.

Hava yastığının standart kullanımlarının arttığı son 25 yılda, Takata’nın ters çalışma prensibi şu andaki günleri yaşamasına neden oldu diyebiliriz. En büyük firmaların tedarikçisi olduktan sonra sanırım farklı yollardan kazanç kapılarını daha da büyütmek istemişler. Ufak hesaplar altında yapılan ticaretlerin, VW’nin emisyon skandalı misali sonuçlar doğurarak, gördüğümüz gibi her iki büyük firmanında çöküşüne neden olmuştur. İşte detaylar…

Tarihin En Büyük Otomotiv Geri Çağrılması Yapılacak!

Aslında Takata’nın hatalı mal çıkarması, oluşan ölümlü trafik kazalarından sonra belli oldu. Hava yastıklarının açılmaması veya süre zarfında oluşan hesap yanlışlıkları trafik kazalarında bir çok kişinin hayatına mal olmuş. Sonuç olarak bu trafik kazalarında açılmayan hava yastığı yüzünden madur olanlar veya aileler Takata’ya yüksek tazminat davaları açmış.

Yüksek tazminatlara dayanamayan şirkette iflas bayrağını çekmek zorunda kalmış. Tam olarak bilinmese de, sadece Japonya’da 19 milyon üstünde aracın hatalı olduğu ve değiştirilmek üzere servislere geri çağrılacağını bildirildi.

Dünyada Hava Yastığı Hatalı Araç Sayısı Hesaplanmaya Çalışılıyor

Dünyada Hava Yastığı Hatalı Araç Sayısı Hesaplanmaya ÇalışılıyorTrafik kazaları dışında görmediğimiz ve hayati olarak önem arz eden bu güvenlik unsurunun milisaniyelerle ölçülen açılma sürelerinde oluşacak aksaklıklardan dolayı da yaralanmalar bi hayli yaşandığı bildirildi. Şirket çalışanlarınında etkileneceği bu olaydan sonra, Takata damgalı hava yastıkları ile dünyada kaç adet araç dolaşıyor onun tespiti yapılacağını söylediler.

Son 4 yıldaki otomobil dünyasında yaşanan skandalların en büyük aday listesine Takata firması da katılmış oldu. Bir taraf insan sağlığı yönünde zararlar açarken,diğer tarafdan hem sağlık hem de can güvenlikleri adına tehdit oluşturduğunu görüyoruz. Sizce araçların emisyon değerlerinde oynama ile karşılaştırdığımızda hangisi daha trajik oluyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum