Paylaşım

Suzuki Fiat 500 Tadında “Xbee” Modeli ile Geliyor!


 

Japon Suzuki, konsept olarak tanıtımını yaptığı Xbee'yi hayata geçirmek için hazırlıklarını tamamladı. İşte detaylar...

Japon temsilcisi Suzuki şekil yönünden oldukça sempatik bir araba çıkarma hazırlığında. Daha önceden konsept olarak gördüğümüz Xbee‘nin, yapım aşamasına çok az kaldı. Xbee, günümüz otomobillerinin aksine daha soft ve retro yapıda düşünülmüş. Karoserinden dolayı her tür yol şartlarına uyacak gibi duruyor.

Özellikle de Fiat 500X kasa yapısına çok benziyor. Tertipli duruşuna, MPV mi SUV mu? diyeceğiz arada kaldık. Nedeni; yüksek tavan ve geniş boyutları ile MPV konforunu yaşatabilir duruyor. Bunlara ek olarak da yerden yüksekliği RAV4 ve Vitara gibi SUV modellere yakın.

Geriye dönük araba imal etmeye Daihatsu ile Suzuki’de katılmış oluyor. Xbee’nin yuvarlak ve dik bir yapıda şekillendirildiğini görüyoruz.

karoseri

Köşelerden şişkin kaput yapısına, krom çerçeveli farklı duran farlar verilmiş.

donanımlar

Farklı 3 donanımla çıkışı beklenen Xbee, kapı altlarına Cactus tarzı koruma bantları ve çeşitli renk kombinleri sunuyor.

arka görünüm

Xbee’nin dışı kadar iç mekanı da retro! Vites, klima ve müzik kontrol alanı bütün olarak duruyor. Yukarı konumlandırılan multi medya da zarif!

kokpiti

Fazla gösterilmeyen iç mekanın geniş olduğu her açıdan belli oluyor. Gözüken bir bagaj görseli de yeterli alanların olduğunu söylüyor.

bagaj yapısı

Şehirlerin en sevimli ve makul crossover arabası olmaya aday Xbee’nin, tercih edilir mi sorusuna cevap olarak; Citroen ve Fiat modellerin bu alanda sunduklarına baktığımızda, özellikle Cactus ve 500’ler oldukça tercih ediliyor.

Yani Xbee’nin de satış konusunda markasını mutlu edeceğini düşünüyorum. Tam donanım içerikleri ve nasıl bir motorla çıkışı gerçekleşecek ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın