Yatırım yapmaya başla!

Lüks Yat için Tasarlanan Süper Otomobil: “Marine Edition Mono”

Lüks Yat için Tasarlanan Süper Otomobil: “Marine Edition Mono”

Görselimizi görünce şaşırmış olabilirsiniz. Hatta “yok artık!” dediğinizi duyar gibiyim. Ama lükse olan tutku sınır tanımıyor. Zenginlerin yatlarıyla çıktıkları seyahatlerde en çok şikayet ettikleri durumlardan biri, demir attıkları bölgeyi istedikleri gibi gezememek. Çünkü milyon dolarlık arabaları maalesef yanlarında değil. Bu durumda ya gezilerini otomobille yapacaklar, denizden mahrum kalacaklar ya da yatlarıyla yapıp, otomobillerinden ayrı düşecekler. İşte iki dev şirket kafa kafaya verip, bu içinden çıkılmaz duruma bir çözüm bulmuş ve bizlere “vay be!” dedirten bu tasarımı ortaya koymuş.

Dünyanın en eski ve en prestijli yatçılık işletmesi olarak tanınan Camper&Nicholsons’un ismini daha önce duymuş muydunuz? Eminim yat sektörüyle ilgili olanlar, bu ünlü şirketi biliyordur. Ancak bilmeyenler için firma hakkında kısaca bilgi verelim. 230 yıldan fazla zamandır sektörün önde gelen ismi olmayı başaran Camber&Nicholsons International; satış, satın alma, kiralama, pazarlama, yönetim ve süper yat yapımı konusunda uzmanlaşmıştır. Aslına bakılırsa bu şirket, tüm lüks yat faaliyetlerinde dünya lideri olmayı başarmış sektörün zirve markalarından birisidir. Bugün sizlerle paylaşacağımız otomobil de Camper&Nicholsons ve BAC firmalarının işbirliği neticesinde ortaya çıkartıldı. Şimdi dilerseniz hep birlikte bu ayrıcalıklı tasarımı inceleyelim.

İşte karşınızda BAC ve Camber&Nicholsons International’dan eşsiz bir konsept!

Marine Edition Mono

Marine Edition MonoBildiğiniz gibi BAC, yani Briggs Automotive Company, 2009 yılında kurulmuş İngiliz spor otomobil üreticisidir. İki başarılı şirketin ortaya koymuş olduğu Marine Edition Mono isimli etkileyici araçsa, özel bir konseptin ürünüdür. Aracın belli başlı özellikleri de gerçekten etkileyici! Marine Edition Mono, güvertede rahatlıkla seyahat edebilmesi için 580 kilogramlık ağırlığa indirilmiş. 2.5 litre Mountune motora sahip olan süper otomobilin beygir gücü de 305 olarak belirtilmiş. F3 yarışlarında kullanılan Hewland FTR’nin şanzımanına sahip olan Marine Edition Mono, 0-100 km saate sadece 2.7 saniyede çıkıyor. Harika tasarımıyla karşımıza çıkan aracın maksimum hızı da saatte yaklaşık 275 km olarak belirtilmiş.

Marine Edition MonoDünyanın en muhteşem yatlarından biri için tasarlanan Marine Edition, yata kolay ve güvenli bir şekilde kaldırılmak için paslanma karşıtı materyallerle tasarlanmış. Tek kişilik spor bir araç olan BAC tasarımı, müşterilerin isteğine göre kişiselleştirilebiliyor. Buradaki amacın da yat ile otomobilin arasındaki uyumu yakalamak olduğunu belirtelim . Eğer siz de Camper&Nicholsons marka lüks yatınızla uyum içinde olacak BAC’ın süper otomobiline sahip olmak isteseniz, 700.000 dolarlık fiyat etiketini gözden çıkarmalısınız.

Yat sahibi olmak başlı başına lüksü ifade ederken, böylesine ayrıcalıklı bir konsepti hayal bile edemiyorum açıkçası. Aslında firmanın bir de lüks ev tasarım şirketiyle anlaşmasını beklerdim. Baksanıza, üçlemeden geriye sadece “kat” kalmış. Merak ediyorum, bu konsept hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum