Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Stellar, Tayland Avrupa Arası Sınır Ötesi Ödemelerinde Kullanılacak

Kurulacak sistem ile 600 milyon müşteriye hizmet verilecek.
Stellar, Tayland Avrupa Arası Sınır Ötesi Ödemelerinde Kullanılacak

Son zamanlarda blockchain altyapısı sınır ötesi ödeme sistemlerinde yaygın olarak kullanılır hale geliyor. Bu kapsamda, Velo Labs ile iki finans kurumu arasında yeni bir ortaklık kuruldu. Bu ortaklık ile Avrupa ve Tayland arasında 17 milyar dolarlık bir havale koridoru oluşturulacak.

Yerel finans kuruluşları Tempo Payments ve Bitazza, Velo Labs’in blok zinciri tabanlı finansal protokolünü kullanarak Tayland ve 27 Avrupa ülkesini birbirine bağlayan sınır ötesi havale hizmetine ev sahipliği yapacak.

Ödemelerde Velo Kullanılacak

Ödemelerde Velo Kullanılacak

Oluşturulacak olan havale koridoru, Stellar ağı üzerinde barındırılacak ve ödemelerde Velo tokenleri kullanılacak. Yeni koridorun Güneydoğu Asya ülkeleri ve Avrupa genelinde yaklaşık 600 milyon müşteriye hizmet vereceği belirtildi.

Şirketler kendi ağlarına güvendiğini belirtirken, daha hızlı ve ucuz transfer seçeneği sunak istediklerini açıkladı. Geçtiğimiz ay Tayland Bankası (BOT) , kara para aklama, hırsızlık ve fiyat oynaklığı gibi riskleri öne sürerek kripto varlıklarına karşı bir uyarılarda bulunmuştu.

Kriptonun yaygın kullanımıyla ilgili endişeleri dile getiren banka, kullanıcılardan mal ve hizmetler için kripto para ödemekten kaçınmalarını istemişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum