Yatırım yapmaya başla!

S&P Tarafından İngiltere’nin Kredi Notu Teyit Edilirken, Not Görünümü Durağan Yapıldı!

Standard&Poor's (S&P) tarafından İngiltere'nin kredi notu teyit edilirken, kredi not görünümü ise negatif seviyesinden durağan olarak revize etti.
S&P Tarafından İngiltere’nin Kredi Notu Teyit Edilirken, Not Görünümü Durağan Yapıldı!

New York merkezli uluslarası kredi derecelendime kuruluşu Standard&Poor’s (S&P) tarafından duyurulan açıklama, İngiltere’nin AA/A-1+ olan uzun ve kısa vadeli döviz ve yerel para birimi cinsinden kredi notlarının teyit edildiğini ve bunun yanında ülkenin kredi not görünümünün ise mevcut seviyesi negatiften durağan olarak revize edildiğini açıkladı.

Kuruluşun kararının ardından İngiltere’nin kredi notunda herhangi bir değişiklik yapılmadığı, buna karşın ülkenin kredi not görünümünün ise durağan olarak güncellendiği ortaya çıktı.

Kredi Notunda Değişiklik YapılmadıYapılan açıklamada, Birleşik Krallık’ta geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen genel seçimlerin ardından iktidarda olduğu kesinleşen Muhafazakar Parti’nin tek başına parlamentoda çoğunluk oyu elinde bulundurmasından sonra ülkenin Avrupa Birliği’nden ayrılmaya ilişkin anlaşmanın parlamentodan geçişinin daha kolay bir hale dönüşeceği ifadelerine yer verildi.

S&P tarafından yapılan açıklamada, İngiltere’nin AB bünyesinden ayrılmasının ardından 2020 yılının Aralık’ına kadar kredi derecelendirme kuruluşunun uygulanacak geçiş sürecinin uzatılmasını talep edilebileceğine dikkat çekildi. Bununla birlikte ilk kez Kuzey İrlanda’daki ulusalcıların İngiltere’ye destek verenlerden daha fazla koltuk sayısı elde etmesinin ve İskoçya’da İskoç Ulusal Partisi’nin bölgesel parlamentoda oyların %45’ini kazandığının altı çizildi.

S&P’nin yürüttüğü tahminlere göre 2020 yılında İngiliz ekonomisi %1,0 ekonomik genişleme kaydedecek. 2019 yılını ise %1,3 oranında büyümeye imza atacak.

İngiliz EkonomisiKuruluşun tahminleri ülkenin 2021 yılındaki büyüme oranının %1,7 olacağını söylerken, 2022’ye ilişkin büyüme tahmini ise %1,6 seviyesinde belirlendi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından Moody’s ise Kasım ayında yayımladığı bir raporda İngiltere’nin 2020 yılına ilişkin küresel ülke kredi not görünümünü negatife düşürmüştü. Kuruluşun bu olumsuz öngörüsünde, yıkıcı ve tahmin yürütmenin zor olduğu bir politik çevreye işaret edilmişti.

Moody’s, siyasi ve jeopolitik anlamdaki türbülansın İngiltere’nin gayri safi yurt içi hasıla (GSYİH) büyüme eğiliminde kademeli yavaşlamayı daha da kötüleştirdiği belirtilmişti. ABD ve Çin arasındaki ticaret gerilimler ise en büyük jeopolitik risk unsuru olarak belirlenmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum