Yatırım yapmaya başla!

2022 Smart Modelleri Bilindik Bir Markaya Benzetilecek!

Mercedes'in mikro otomobil firması Smart'ın bir kısmının Geely'e satılması ardından modellerin sonraki dönemleri için radikal değişimler planlanmış.
2022 Smart Modelleri Bilindik Bir Markaya Benzetilecek!

25. yılını kutlayan Smart, 1994 yılından beri otomotiv sektöründe faaliyette olan bir şirkettir. Daimler’in bünyesinde mikro araçlar kategorisinde model çıkartan Smart, Fortwo ve Forfour modelleriyle başarılı zamanlar geçirmiştir. İsviçre-Almanya işbirliğinden gelen otomobil markasının son dönemlerde işleri iyi gitmiyordu. Öyle ki ABD ve Kanada’daki faaliyetleri durdurulmuştu.

Kendisinde de hisse sahibi olan ve Smart’ın yarısını Çinli Geely’e satan Daimler, yeni modellerin gidişatı ve gelecek tasarımlarına söz etti. Markanın üretim ve planlama üssü Çin’e alınarak, Asya’dan yönetilecek. Yeni gelen haberde, Forfour ve Fortwo’nun gelecek 2022 haleflerinin bir üst segmente geçirileceği konuşuluyor. İşte detaylar;

Smart’ın 2022 modelleri artık daha büyük sınıfta hizmet edecek.

Çin’e taşınan ana merkezinde Mercedes, Smart araçlarının tasarımsal kısımlarıyla ilgilenecek. Forfour ve Fortwo’nun motor ve diğer kısımları Geely’nin yapacağı söylendi. Verilen bu yeni haberde ilginç bir açıklama oldu ve Mercedes’in araç tasarımlarının başında olan isim Gorden Wagener, çıkacak yeni nesil Smart modellerinin “Mini” modellerine benzetileceğini söyledi.

Smart, 26. senesine giren bir firma ve bu dilimde kendisini dünyaya tanıtacak zamana sahipti. Wagener, “En önemli nokta, cinsiyetliliğin satıldığı ve bu konuda ilham için ilk bakanlara bakacağım. Onlara benzersiz bir çekiciliği veren bir sadelik, bir gönüllülük var ve zorluk, arabayı çok fazla büyütmeden veya fazla ağır göstermeden bu tür şekilleri elde etmektir. Geely ile şimdi sürecin başlangıcındayız, ama hangi yöne gitmek istediğimizi biliyoruz. Smart bir marka olarak büyüdü artık bir çocuk değil. Daha seksi bir hale getirilme hakkına sahip.” dedi.

Tasarım patronunun Mini’yi tercih etmesinin sebebini, değişmeyen bir yapıda, insanların İngiliz markanın her döneminde beğenmesi ve en önemlisi olarak insanlara verdiği duyguların her aşamasında aynı olması. Bize göre de düşünce oldukça güzel.

Alım-satım işlerinin Geely ile yeni olması nedeniyle Daimler şu anda süreç için neler yapılabileceğini tartışıyor. 2022 yılına kadar Frankfurt Fuarı’nda tanıtılan Forfour ve Fortwo’nun makyajlı elektrikli modellerinden başarı sağlanması bekleniyor. Marka için gelişmeler arasında ilerleyen zamanlarda elektrikle birlikte modellerin otonom sürüş teknolojisine geçirilmesi düşünülüyor.

Mini kasa yapısında B segmente yönelik yapılacak Smart’ın dönüşüm çalışmalarında önceden aldığımız bilgiler arasında Smart’ın bir SUV modelinin inşası konuşulmuştu. Ve bu yönde düğmeye basıldığı söylenmişti. Daimler ile birlikte artık Geely’nin gücünü alan Smart modellerinin gelecek nesillerinde daha fazla ön plana çıkarılacağı belli oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum