Yatırım yapmaya başla!

Slack Halka Arz Öncesi 139 Milyon Dolar Zarar Etti

Slack halka arz öncesinde 2019'un birinci çeyreğine ilişkin kazanç raporunu açıkladı ve 139 milyon dolar zarar ettiği bilgisi alındı.
Slack Halka Arz Öncesi 139 Milyon Dolar Zarar Etti

Bulut tabanlı ekip iş birliği uygulaması olan Slack, halka arzı için SEC’e S-1 formunu gönderdi. Şirket, halka arz açıklayan en son teknoloji şirketi olarak tanımlanırken, 2019’un ilk çeyreğine yönelik kazanç raporu pek memnun etmedi. Şirketin, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda SK koduyla listelenecek.

Slack bu haberlerin ardından ilk çeyreğe ilişkin sonuçlarını açıkladı ve 138,9 milyon dolar net zarar ettiği bilgisi alındı.

Slack 139 Milyon Dolar Zarar Etti31 Ocak 2019’da sona eren yıl için performansını açıkladı ve geliri 400,55 milyon dolar oldu. Net zararı ise 138,9 milyon dolar olurken, nakit benzeri değerli 841 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Slack’in aynı dönem için günlük aktif kullanıcısı 10 milyondan fazla olurken, ücretli müşterileri 2018 mali yılına göre yıllık yüzde 49 oranında artarak 88 bine yükseldi. Yıllık yinelenen gelire dayalı olarak 100 bin dolardan fazla ödeme yapan müşteriler ise 2018 mali dönemine göre yıllık yüzde 93 artışla 575’e yükseldi.

Şirket, B grubu hisse senetleri ile en yüksek hissedarları arasında oy kullanma gücünü artıracak iki sınıf hisse sunacak.

Şirketin B Grubu Hisseleri Yüksek HissedarlaraA grubu hisse senetleri hisse başına bir oy, B sınıfı ise hisse başına 10 oy hakkına sahip olacak. Accel, şirketin yüzde 24 oranındaki en büyük hissedarı konumundayken, Andreessen Horowitz yüzde 13,3 oranında hisseye sahip. Yüzde 10,2 oranındaki hisse ise sosyal sermaye olarak tanımlanıyor.

Şirketin CEO’su olan Stewart Butterfield yüzde 8,6 oranında hisseye sahipken, SoftBank yüzde 7,3 oranında hisseyi elinde bulunduruyor. Slack, 2019 yılında Lyft, PagerDuty, Pinterest ve Zoom dahil olmak üzere hisse senedi piyasasına ilk defa giriş yapan birkaç teknoloji şirketinden birisi olacak.

Slack Ağustos ayındaki son finansman turunda, hisse başına 11,91 dolar olacak şekilde 7,1 milyar dolarlık hisse satmıştı.

Slack 7,1 Milyar Hisse SattıSlack, NYSE’de halka açılmaya hazırlanıyor; ama tipik bir halka arz olmayacak. Slack, Spotify’ın liderlerini takip ediyor ve doğrudan hisselerini listeliyor. Bu yaklaşım, şirketin para biriktirmediği, ancak mevcut yatırımcıların özel hisselerini halka arzına dönüştürme ve geleneksel kilitleme kısıtlamaları olmadan satmalarını sağlıyor.

İkincil işlemler, Slack’e yatırımcıların ödemeye istekli oldukları şeyler konusunda bir miktar görünürlük sağlayabilir; çünkü doğrudan bir liste ile fiyat keşfi için daha az resmi bir sistem bulunuyor. Bir halka arz durumunda, lider sigorta şirketleri yatırımcılardan emir alırlar ve talebe göre teklif için fiyat yükseltirken, tipik olarak birinci gün daha popüler geçer.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum