Yatırım yapmaya başla!

695 Bin Kilometredeki Skoda Octavia’nın Bir Depo ile Ne Kadar Gittiği Test Edildi!CarThrottle‘ın hazırladığı videoda ilgi çekecek bir çalışmaya imza atılmış. 2020 makyajlı yapısıyla karşımıza çıkan Octavia‘nın testler için ilk jenerasyonu kullanılmış. Aslında kapsamlı sayılabilecek testin amacı çok kilometre yapmış bir motorun halen daha bir depo ile ne kadar menzile ulaştığı! Geçmişten beri VW ve grup araçlarının kullandığı TDI‘ın ne kadar verimli bir motor olduğunu biliyoruz.

Dizel motorlu Octavia’nın 60 litrelik deposu dolduruluyor ve İngiltere’den Almanya’ya gitmek için yola çıkılıyor. Nürburgring Pisti’ne gelmek için Belçika üzerinden Fransa’ya geçilip Almanya’ya ulaşılmış.

Yakıt ortalama değerleri iki ülke arası geçişte 3.3 litre olarak ölçülmüş. Ve 60 litre yakıtın bittiği noktada kilometre sayacı 1298 km‘yi göstermiş. Belki bu kısma kadar eski kasa Octavia sürücüleri durumu normal karşılamış olabilir.

Mutlaka birileri “bir depoyla 1200 km’yi görmüştüm” gibi anılarını canlandırabilir. Asıl mesele yola çıkılan Skoda’nın 695.000 kilometrede olması. Normalde yorgun olarak nitelendireceğimiz bu motorla kısa mesafelerin bile riskli olabileceğini söyleyebiliriz.

Neredeyse 1300 km olan menzili, EV araçlarla karşılaştırdığımızda 3 kat fazla bir sonuç ortaya çıkıyor. Elektrikli otomobillerin ortalama 500 – 600 km tam dolu pillerle yol aldığını söylersek, dizel üniteli bir aracın full depo ile çok daha fazla yapacağını görmüş olduk.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum