Yatırım yapmaya başla!

Singapur Ekonomisinin %3,3 Büyüdüğünü Söyleyen Başbakan “Büyük Belirsizlikler Var” Dedi

Bugün açıklanan verilere göre Singapur 2018 yılında yüzde 3.3 seviyesinde büyüme kaydetti. Detaylar aşağıda;
Singapur Ekonomisinin %3,3 Büyüdüğünü Söyleyen Başbakan “Büyük Belirsizlikler Var” Dedi

Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong, bugünkü açıklamasında şehir devletin ekonomisinin küresel belirsizliklerin ortasında 2019’da daha yavaş bir hızda büyüyebileceğini ancak cumhuriyetin iki yüzüncü yıl dönümüne yenilenen güç ve amaç ile girdiğini çünkü genç siyasi liderlerden oluşan bir ekibin kademeli olarak hükümetin dizginlerini ele aldığını söyledi.

Singapurlulara yeni yıl mesajı olarak gönderdiği bu açıklamalarının yanında Lee Hsien Loong, geçtiğimiz yılın akılda kalan olaylarına ve 2019’da modern kuruluşunun iki yüzüncü yılını kutlayacak cumhuriyetin önündeki zorluklara değindi. Buna göre Singapur Başbakanı, ekonominin 2018’de yüzde 3,3’lük büyüme ile beklentileri karşıladığını ve rakamın 2017’deki yüzde 3.6’lık büyümeye yakın olduğunu söyledi.

Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong ayrıca önümüzdeki yılki büyümenin yüzde 1.5 ile yüzde 3.5 arasında gerçekleşmesinin beklendiğini dile getirdi.

Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong Ekonomi Açıklaması

“Küresel ekonomide; artan ticaret anlaşmazlıkları, gergin finansal piyasalar ve büyüme yavaşlaması işaretleri ile önemli belirsizlikler var.” ifadeleriyle uyarıda bulunan Singapur Başbakanı, dünyadaki birçok toplumun stres altında kaldığını kaydetti. İnsanların ücretlerin durgun olması, yaşamların iyileşmemesi ve siyasi sistemlerin hatalı işlemesi nedeniyle sinirlendiğini dile getiren Lee Hsien Loong, sarı yeleklilere değindi.

Lee Hsien Loong’a göre bu durum kendisini Fransa’daki protestolarda ve ABD ile Almanya’daki ılımlı siyasi liderlere karşı desteğin kaybedilmesinde kendini göstermişti.

Singapur Başbakanı: "Ekonomi 2018’de %3.3 Büyüdü Ancak Önümüzde Büyük Belirsizlikler Var"Son derece açık bir toplum olarak, Singapur’un da benzer baskılara maruz kaldığını ekledi. Yine de diğer ülkelerin çoğundan iyi durumda olduklarını çünkü tüm Singapurluların hayatlarını iyileştirmek için birlikte çalıştıklarını vurguladı. “Ekonomi büyüdü, işsizlik düşük kaldı ve gelirler genel olarak arttı” diyen Singapur Başbakanı, hükümetin herkes için daha iyi bir yarın yaratmaya çalışmaya devam edeceğini aktardı.

Hükümetin sağlık, eğitim, barınma ve toplu taşıma gibi alanlar üzerinde çalışacağını örneğin daha fazla hastane inşa edeceklerini belirtti.

Singapur Başbakanı: "Ekonomi 2018’de %3.3 Büyüdü Ancak Önümüzde Büyük Belirsizlikler Var"Eğitim sisteminde daha az sınava ve nota da odaklanacaklarını söyleyen Başbakan, konut geliştirme programları üzerinde de baskı yapacaklarını kaydetti. Tabii, tüm bunların gerçekleştirilebilmesi için Singapur’un sağlam liderlere ihtiyacı vardı ki Singapurlular geçen sene Maliye Bakanı Heng Swee Keat’i ve Ticaret ve Sanayi Bakanı Chan Chun Sing’i seçerek gayet iyi yol almışlardı.

Eski bakanların ve kendisinin yeni ekibin kontrolü onlardan devralmaları için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Başbakan, Singapurluları daha genç siyasi liderlerle çalışmaya davet etti. Son olarak da mesajında; “önümüzdeki zorluklarla mücadele etmeye ve güvenli, uyumlu, refah bir ulus yaratma konusunda daha fazla ilerleme kaydetmeye hazırız” ifadelerine yer verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum