Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Shell, Rusya’daki Tüm Ortaklıklarını Bitiriyor

Ukrayna’ya insani yardım yollayacaklarını açıklayan Shell, Gazprom ve bağlı kuruluşlarıyla sahip olduğu özsermaye ortaklıklarından çıkacağını duyurdu.
Shell, Rusya’daki Tüm Ortaklıklarını Bitiriyor
Yorum

Ukrayna’ya saldırısı nedeniyle Rusya’ya bir darbe de Shell’den geldi. Londra merkezli petrol ve doğal gaz şirketi Shell’den yapılan açıklamada, “Yönetim Kurulu bugün Sahalin-II sıvılaştırılmış doğal gaz tesisindeki yüzde 27.5 hissesi, Salym Petroleum Development’taki yüzde 50 hissesi ile Gazprom ve ilgili kuruluşlarla ortak girişimlerinden çıkma niyetini açıkladı.” denildi.

Ek olarak Kuzey Akım 2 botu hattı projesiyle olan bağlantısını da bitirmeyi planladığı aktarıldı. Shell CEO’su Ben van Beurden, Avrupa güvenliğini tehdit eden anlamsız bir askeri saldırganlık eylemi nedeniyle üzüntü duyduklarını ifade etti.

Şirketin, insani yardım kuruluşlarıyla birlikte çalışarak, yardım çalışmalarına katılacağını söyledi.

Ukrayna’daki insanların güvenliğine odaklandıklarını ve Rusya’daki insanları destekleyeceklerini söyleyen Beurden, “Dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerle görüşerek, ilgili yaptırımlara uygun olarak Avrupa ve diğer pazarlara güvenli enerji tedarikinin önemi de dahil olmak üzere ayrıntılı iş sonuçları üzerinde çalışacağız.” ifadesini kullandı.

Shell’in Gazprom ve diğer ortak girişimleri ile birlikte, Rusya’da 3 milyar dolarlık duran varlığı olduğunu bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu