Yatırım yapmaya başla!

Seçimler Tamamen Geride Kaldı, Artık Ekonomiye Odaklanma Zamanı!

İstanbul seçiminin bitmesiyle 31 Mart yerel seçimlerinin son adımı da gerçekleşmiş oldu. İş dünyası Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ederken, artık ekonomi alanında işbirliği içerisinde çalışarak ülkemizi kalkındırmamız gerektiğini vurguladı.
Seçimler Tamamen Geride Kaldı, Artık Ekonomiye Odaklanma Zamanı!

31 Mart yerel seçimlerinin hemen ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İVME (İleri, Verimli, Milli Endüstri) Finansman Paketi’nin detaylarını açıklamıştı. Ancak İstanbul’da seçimin iptal edilmesi ve yeniden yapılmasına karar verilmesi söz konusu adımların hayata geçirilmesini erteledi.

İş dünyası ve ekonomi camiasından birçok isim asıl gündemimizin ekonomi olması gerektiğini vurgulasa da ne yazık ki yaşanan siyasi belirsizlik bazı kararların gerçekleştirilmesine engel oldu.

3 Haziran Pazar günü yenilenen seçimle birlikte, seçim meselesinin artık tamamen sonlandığı ve önümüzdeki 4-5 yıl boyunca gündemimizde olmayacağı garantilenmiş oldu. İş dünyasından farklı isimler “artık ekonomi zamanı” diyerek yapılması gerekenlerden bahsetti.

YASED Başkanı Ayşem Sargın, 100. yılımıza güçlü bir ekonomiyle girmemiz gerektiğini söyledi.

YASED Başkanı Ayşem Sargınİstanbul Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ederek sözlerine başlayan Sargın, demokrasinin gereğinin yerine getirilmesinden dolayı seçime katılan tüm partileri kutladı. İstanbul seçiminin gerçekleşmesiyle birlikte yerel seçimlerin son adımının da tamamlandığını, bugünden itibaren tüm odağımızın ülkemizin 100. yılına güçlü bir ekonomi ile girmek olduğunu belirtti.

Hedeflerin buna göre konulması ve ülkemizin rekabet gücünün artırılması amacıyla çalışacaklarını sözlerine ekledi. TÜGİAD Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu da İmamoğlu’nu tebrik ederek, sonucun herkes için hayırlı olmasını diledi. Türkiye’nin bir demokrasi sınavı verdiğini, bundan sonra en büyük beklentisinin ekonomi başta olmak üzere ülke sorunlarına ağırlık verilmesi olduğunu söyledi.

TÜSİAD, yeni dönemde iş dünyasının da üzerine düşenleri yapacağını bildirdi.

 TÜSİAD Seçim YorumuSonucun ülkemiz için hayırlı olmasını dileyerek Ekrem İmamoğlu’na tebriklerini ileten TÜSİAD, İstanbul’un Türkiye ekonomisinin üçte birini temsil ettiğini, bu şehrin yönetim, kalkınma, sivil toplum, akademi ve diğer tüm alanlarda uyum içinde çalışılmasını temenni etti.

İş dünyası olarak üzerine düşen her türlü sorumluluğun yerine getirileceğini, işbirliği içerisinde ülkemizin kalkınması için çok önemli işler yapılacağı aktarıldı. DEİK Başkanı Nail Olpak ise 23 Haziran’da vatandaşın yüksek bir katılım sağlayarak, demokrasinin gereğini yerine getirdiğini ifade etti.

İş dünyası olarak bundan sonraki dönemde genelde milletin, özelde ekonomi için çok önemli işler yapılmasını beklediklerini dile getirdi. Olpak sözlerini; “Bu günden sonraki hedefimiz; sosyal, siyasal, ekonomik ve demokratik standartları daha da yüksek bir Türkiye için, hep birlikte çalışmaktır.” şeklinde noktalandırdı.

İş dünyası seçim sonuçlarına ilişkin olumlu dileklerini paylaşırken, halen birçok yetkinin Ankara’nın elinde olması bazı sorunların yaşanacağının işaretlerini veriyor.

İş Dünyası EkonomiMali imkanların ve birçok yetkinin Ankara’nın elinde olması muhalif bir başkanın işini zorlaştırabilir. Nitekim AK Parti tarafından bazı milletvekillerinin tehditvari sözleri İstanbul seçimlerini Ekrem İmamoğlu’un 800 binin üzerinde tarihi bir farkla kazanmasına rağmen, sıkıntıların bitmeyeceği şeklinde yorumlanıyor.

İmamoğlu’nun fark yaratan işlere imza atabilmesi için çok çaba sarf etmesi ve iyi bir mücadele vermesi gerekiyor. Uzmanlar İstanbul seçimlerinin siyasette değişimi hızlandıracağını ve yeni bir rekabet ortamı getireceğini öngörüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum