Yatırım yapmaya başla!

Siyah LaFerrari Aperta’nın Satış Rakamı Hipercar Standartlarını Bile Aşıyor!

Ferrari'nin melez savaşçısı LaFerrari'den türetilen en özel seri Aperta'lardan birisi daha satılıyor.
Siyah LaFerrari Aperta’nın Satış Rakamı Hipercar Standartlarını Bile Aşıyor!

Ferrari de, her özel firmalarda yapıldığı gibi belirli aralıklarda olağan modelinin üzerinden sınırlı sayıdaki en spesifik tiplerini imal eder. İlk olarak Aperta Ferrari’nin 70. yıl dönümü için hazırlandı. 9 birimle başlandı ve toplamda 210 adet olacak şekilde üretimi sınırlandırıldı. LaFerrari oluşumun bir üst kademesi olan Aperta, daha iyi hava akışı sağlayan unsurlar, daha güçlü ve geliştirilmiş aktarım organlarıyla çıkış yaptı.

210 birim içerisinden 1 tanesinin daha satışa çıktığı söylendi ve ortalama olarak istenen fiyatına bakınca hipercarlar arasında standartları biraz aşıyor. Ancak birinci değil! Hatırlarsanız Rusya’da bulunan beyaz Koenigsegg Agera RS 10 milyon dolara satılmıştı. Bakalım LaFerrari Aperta’ya ne kadar isteniyor!

Bu aracın mantığını sizlere satışı olan başka bir Ferrari üzerinden anlatalım.

Satılık LaFerrari ApertaBu senenin başında sizlerle Ferrari F50 Daytona’nın satışına denk gelmiştik. Siyah renkli İtalyan model gerçekten çok nadirdi. O yüzden 5 milyon dolara satılmıştı. Yani 15 tane sıfır Ferrari modeli parasına. LaFerrari’nin özel oluşunun üzerine Aperta kimliği getirilmesi de aynı muamele gibi görebiliriz.

Hiper aracın 6.5 ile 8.5 milyon dolar aralığında satılması bekleniyor.

Gerçekten telafuz edilen rakamlar akıl dışı. 17 Ocak’ta RM Sothebys tarafından, Arizona’da yapılacak bir etkinlikte gösterilecek. Aperta’nın her bir santiminin detaylandırılması özel olarak yapıldı. Gövdesi Nero Daytona renginde. Geçirilen kırmızı şeritlerde olayın sağlam detaylarından. Parça içeriklerinin her biri karbon fiber.

LaFerrari Aperta, sahibi tarafından 2.414 km kullanılabilmiş.

Satılık LaFerrari Aperta KokpitBunun gibi egzotik arabalar her zaman kullanılmaz. Değerine bile bakılınca günlük hayata uygun olmadığı anlaşılabilir. Zaten bu Aperta’yı alabilecek kişinin kendine özel, ufak çaplı da olsa araba filosu vardır. Satılık aracımız tam evrakları, kitapçıkları, yedek anahtarı ve tüm orijinal aksesuarlarıyla gösterilecek.

Siyah Nero Daytona rengiyle gelen Aperta’ya en yüksek istenecek 8.5 milyon dolar, geçen sene satılan kırmızı örneği kadar pahalı değil. Buradan bakabileceğiniz kırmızı Aperta 9.98 milyon dolara satılmıştı. Ancak satış bir anlam yüklüydü. Zira Ferrari Rosso Corsa boyasıyla ürettiği hipercarının tüm satış gelirini bir yardım kuruluşan bağışlamıştı. Daha da doğrusu sonuncu Aperta’yı sırf bu yüzden üretmişti. Yoksa toplamda 209 adet olacaktı. Peki satış için sizin yorumlarınız neler?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum