Yatırım yapmaya başla!

Satılığa Çıkartılan Bir Porsche 959 Kazalı Olmasına Rağmen Çok Pahalı!

Porsche'nin ve dünyanın ilk süper spor otomobili olarak gösterilen 959'lardan birisi kazalı olmasına rağmen değerini kaybetmemiş!
Satılığa Çıkartılan Bir Porsche 959 Kazalı Olmasına Rağmen Çok Pahalı!

Porsche sayfalarına altın harflerle yazılan 959, en başlarda B Grubu ralli aracı olarak piyasaya sürüldü. Haziran ayında hatırlarsanız yer kürede sadece 6 adet kalan ralli 959‘lardan birisi açık artımayla satılıyordu. Aynı zamanda bu  spor araç Paris Dakar Rallisi‘nde de boy göstermiş ve birinciliği hanesine yazdırmıştır.

Gördüğümüz bu değerli gümüşüne Porsche’nin bir nevi deney aracı da diyebiliriz. Zira dört çeker ve 3 dereceli ayarlanabilir bir süspansiyon sistemi 1986 yılında 959’da denenmiş. Yıllar boyudur tasarım çizgisini koruyan ve ülkeler arasında efsaneleşen 911‘in ortaya çıkışını yine 959 sağlamıştır. Alman spor model hakkındakilerin daha bir kısmını anlatmış olsak da, bu kazalı 959’a ne kadar ücret isteniyormuş beraber bakalım.

Porsche 959’un Kazası Biraz Sert Olmuş

Porsche 959'un Kazası Biraz Sert OlmuşAçık artırmaya çıkacak spor modelin en başta söylememiz gerekirse nasıl kaza yaptığını bilmiyoruz. Belki bir duvara belki de bir arabaya çarptı. Bildiğimiz, gördüğümüzü geçmiyor.

Kaput önemli ölçüde hasar almış. Tamponun tamamen kırıldığı ve kullanılamaz olduğu gözüküyor. Çamurluk kısımlarda bazı ezikler var ve farlar buna karşı sağlam duruyor.

959’un Yandan ve Arkadan Bir Kazası Bulunmuyor

Kazalı Porsche 959 DeğeriGümüş renkli 959’un yan kısmına geçtiğimizde pürüzsüz olmasa da hasarsız olduğunu gördük. 5 kollu jantlar iyi durumda. Konumuz olan 959, sadece 337+8 adet üretilenlerin içinden de donanımsal olarak en iyi olanlar kümesinde.

Yani nadirin de nadiri gibi bir şey oluyor. İşin aslı bu arabaya biçilen değeri biraz sonra söyleyeceğiz ancak fiyatının cesurca koyulmasının nedeni arkadan değil önden kazalı olması. 

2.8L çift turbolu 6 ileri manuel aktarmalı vitese sahip motoru iyi ki arkada yer alıyormuş!

Önden Hasarlı Porsche 959’a 425.000 Dolar İsteniyor!

Önden Hasarlı Porsche 959'a 425.000 Dolar İsteniyorFiyat noktasını okuyan çoğu kişiden “çok abartılmış” cümlesini duyar gibiyiz. Ancak, Porsche tarihini bir yana dünyanın ilk en hızlı spor arabasının fiyatı bizce olması gerektiği gibi. Kazasız olsaydı ne olurdu sorusuna karşı da yaklaşık olarak 750 bin ile 1 milyon dolar arasında olabileceği söylendi.

1986 model hasarlı 959’un kilometre sayacı 5.885 km‘yi gösteriyor. Bir şeyi daha anlamış olduk ki dünyaya sunulmuş bu gibi otomobil modellerinin kazalı olması bile değerini yarım milyon dolara yakın yapabiliyor. Sizce de 959 bu değeri haketmiyor mu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum