Yatırım yapmaya başla!

Hooper’ın Dünyada İki Örneği Olan Bentley Empress II Coupe’sinden Biri Satılıyor!

Bentley'in 1990 yılında çıkardığı Turbo RL'nin mimarisiyle Hooper'ın ortaya çıkardığı Empress II Coupe'lerden biri satılıyor!
Hooper’ın Dünyada İki Örneği Olan Bentley Empress II Coupe’sinden Biri Satılıyor!

Gördüğümüz araç, İngilizlerin nadir bulunan özel coupesidir. Hooper & Company tarafından üretilen modele kendine özgü bir duruş biçimi verilmiş. Bentley ve Rolls Royce modellerini yeniden yorumlayan Hooper, Kraliyet Ailesi tarafından da tercih edildiği söylendi. Görkemli araç değişimlerinde limuzin ve coupe arabalar ön plana çıkanlar.

Bentley Turbo RL‘nin mimarisine dayalı Empress II Coupe, zenginlik ibaresinden daha güzel bir konuma getirilmiş. Hooper Bentley’nin bu coupe örneğinden yalnızca 5 adet imal edilmiş. Onunda sadece 2 tanesi Avrupa’ya gönderileceğinden soldan direksiyonlu yapılmış. Onlardan da birisi şu an RM Sotheby‘de satılık…

Bentley Empress II Coupe’un asfalt üzerinde öylece durması, pahalı bir tabloya bakıyor hissi veriyor.

Kırmızı İngiliz, yılların değiştiremediği bir ızgara, basit ama hitap gücü yüksek farlara sahip. O günkü hissiyatların aynısını muhtemelen günümüzde biz, Continental GT’ye bakınca anlıyoruz.

Hooper, lüks coupe üzerindeki özel işlemelerini tamponda devam ettirmiş.

Kalite gösterimlerinin olmazsa olmazlardan olan krom, tampona ince bir çizgi halinde uygulanmış.

Bentley RL Empress II Coupe, normal bir tek kapılıdan daha iri!

Klasik telli desenli jantlarla süslenen lastikler görüyoruz. Düzenlemede kapı altlarının komplesine yine krom parça eklenmiş.

Alüminyum gövdeye sahip mega coupe, arkadan görünümünde de tertemiz bir duruş sergiliyor.

Dar arka cam aşağısından kalın ve yüksek bir bagaj ile tamponun her iki tarafından çıkılmış egzoz yuvalarını görüyoruz.

Bu tip örneklerin dış kısımdan ağırlıkları, iç kısımdan da yaşam alanlarındaki tarifsiz konforu sergilenir.

Tudor Kırmızı dış cephe sonrasında geldik Magnolia kokpitine! Günümüz konfor düzeyinden tek farkı dijital ekipman eksikliği. Onun dışında Empress II Coupe’de Asprey gümüş makyaj seti, ayarlanabilir ısıtmalı-soğutmalı koltuklar, Alp’den 12 hoparlörlü ses sistemi, buzdolabı özelliklerini taşıyor.

27 yaşına göre o kadar diri duruyor ki kondisyon olarak 2018 yılında diyebiliriz.

1991 yılında Hooper bu aracı reklam kampanyalarında kullanmış. Daha sonra şirketin yatırımcıları tarafından Los Angeles’a götürülmüş ve Calumet Collection tarafından satın alınmış.

RM Sotheby vitrinindeki ultra lüks coupe 11.632 km‘de. Yaşına göre düşük km’de olan tek kapı Bentley’in özel günlerde kullanıldığı açıkça belli oluyor.

Kırmızı canavarda, Rolls Royce’nin de kullandığı 6.75L Turbo V8 ile besleniyor. Aktarımlarını ise 4 ileri otomatik şanzımanla yapıyor.

Bentley Empress II Coupe’nin özellikleri sizlere aktarmış olduk. Aracın Hooper tarafından ele alındıktan sonraki sıfır fiyatını da öğrendik. 1990 yılında bu süper coupeler 500.000 Sterline ortalama 825.000 dolara satılmış. Sanırız bugün sıfır şekilde satılsa 1.5 milyon dolar civarlarında olacaktır. Dünyada sadece 2 adet olan bu araç sizce ne kadara satılır?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum