Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’yı Kınama Tasarısı BM’de Kabul Edildi

Birleşmiş Milletler bugün Rusya’nın Ukrayna’ya yaptığı saldırı nedeniyle önemli bir karar aldı. BM, 141 evet oyuyla Rusya’ya yönelik kınama tasarısını kabul etti.
Rusya’yı Kınama Tasarısı BM’de Kabul Edildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısını kınayan karar tasarısını oyladı. 141 evet, 5 hayır ve 35 çekimser cevabın geldiği oylama sonucuna göre Rusya Federasyonu’nun Ukrayna’ya karşı güç kullanımını derhal durdurmasını ve askeri güçlerini geri çekmesini talep eden karar kabul edildi. Türkiye evet oyu kullandı.

Tasarıda, “Rusya Federasyonu’nun, BM Sözleşmesi’nin 2. maddesinin 4. fıkrasını ihlal ederek Ukrayna’ya yönelik saldırganlığı en güçlü şekilde esefle karşılanmıştır.” ifadesine yer verildi.

Daha önce nükleer silah kullanımının kabul edilemez olduğunu söyleyen BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, dün yaptığı paylaşımda “Bugün ilaç ve sağlık malzemeleri, güvenli içme suyu, barınak ve korumayı artırmak için fonlar dahil olmak üzere Ukrayna ve ötesindeki insanlara yardım etmek için iki plan başlatıyoruz. Uluslararası toplumu bu hayat kurtaran çağrılara yanıt vermeye çağırıyorum.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu