Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’dan Ukrayna’ya Zeytindalı: Lavrov’dan Barış Açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, müzakerelere dair son durumu paylaştı. Lavrov yavaş olsa da bazı konularda anlaşmaya yakın olduklarını söyledi.
Rusya’dan Ukrayna’ya Zeytindalı: Lavrov’dan Barış Açıklaması
Yorum

Rusya ile Ukrayna savaşı devam ederken, bir yandan da taraflar arasında görüşmeler sürüyor. Müzakere süreci devam etse de, henüz net bir barış anlaşması yapılabilmiş değil.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, gelinen son duruma dair açıklamalarda bulundu. Lavrov, Ukrayna heyeti ile yapılan müzakerelerin zorlu ve yavaş geçtiğini, buna rağmen barış için umut olduğunu söyledi.

Rusya merkezli medya kuruluşu RBC TV’ye konuşan Lavrov, Ukrayna’nın tarafsızlığına dair söylemlerin tartışmalı olduğunu ve kendilerine yaptırımda bulunmayan ülkelerin arabuluculuk adımlarını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Savaşın dünya üzerindeki etkisine de değinen Lavrov, “Mevcut kriz önemli bir an. Dünya düzenini belirleyecek” ifadelerini kullandı. Lavrov, kilit konuların Ukrayna’nın doğusundaki insanların güvenliği, Ukrayna’nın silahsızlandırılması ve Ukrayna’da Rusça konuşan kişilerin hakları olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili konuşan bir Rus müzakereci ise, görüşmelerin yavaş ilerlediğini ve Rusya olarak en yakın zamanda barış istediklerini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu