Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Kripto Para Yatırımcılarını Korumak için Yeni Düzenleme Hazırlığında

Rusya Merkez Bankası kripto borsalarına yapılan işlemleri yavaşlatabilir.
Rusya Kripto Para Yatırımcılarını Korumak için Yeni Düzenleme Hazırlığında
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paraların ülkeler tarafından düzenlenmesi süreci artarak devam ediyor. Rusya piyasaya yönelik yeni regülasyonlar gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Rusya Devlet Duma Finansal Piyasalar Komitesi başkanı Anatoly Aksakov, perakende yatırımcıları kripto yatırımlarının potansiyel kayıplarından korumak için yeni yasa hazırlanması gerektiğini söyledi.

Parlamentodaki milletvekillerinin, akredite olmayan yatırımcıların kripto para birimi yatırımlarını sınırlamak için yeni mevzuat düşündükleri bildiriliyor.

Yetkili dijital para birimlerinin yeni bir araç olması nedeniyle tecrübesiz yatırımcılar için oldukça zor yönetildiğini düşünüyor. Bunun için yatırımcılar için maksimum koruma sağlanması amaçlanıyor.

Aksakov, küresel yatırımcıların kriptoya milyarlarca dolar akıtması nedeniyle, bu yatırımların çok fazla risk içerdiğini söyledi. Yetkili profesyonel olmayan bir yatırımcının dijital para birimlerindeki risklerden korumak için kesinlikle özel mevzuat sağlanması gerektiğini düşünüyor.

Rusya Merkez Bankası perakende yatırımcıları duygusal kripto alımlarından korumak için borsalardaki işlemleri yavaşlatmayı planlıyor. Bitcoin ve diğer kripto paralar, Rusya’da oldukça popüler yatırım araçları arasında yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%