Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Rusya Kripto Para Yatırımcılarını Korumak için Yeni Düzenleme Hazırlığında

Rusya Merkez Bankası kripto borsalarına yapılan işlemleri yavaşlatabilir.
Rusya Kripto Para Yatırımcılarını Korumak için Yeni Düzenleme Hazırlığında

Kripto paraların ülkeler tarafından düzenlenmesi süreci artarak devam ediyor. Rusya piyasaya yönelik yeni regülasyonlar gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Rusya Devlet Duma Finansal Piyasalar Komitesi başkanı Anatoly Aksakov, perakende yatırımcıları kripto yatırımlarının potansiyel kayıplarından korumak için yeni yasa hazırlanması gerektiğini söyledi.

Parlamentodaki milletvekillerinin, akredite olmayan yatırımcıların kripto para birimi yatırımlarını sınırlamak için yeni mevzuat düşündükleri bildiriliyor.

Yetkili dijital para birimlerinin yeni bir araç olması nedeniyle tecrübesiz yatırımcılar için oldukça zor yönetildiğini düşünüyor. Bunun için yatırımcılar için maksimum koruma sağlanması amaçlanıyor.

Aksakov, küresel yatırımcıların kriptoya milyarlarca dolar akıtması nedeniyle, bu yatırımların çok fazla risk içerdiğini söyledi. Yetkili profesyonel olmayan bir yatırımcının dijital para birimlerindeki risklerden korumak için kesinlikle özel mevzuat sağlanması gerektiğini düşünüyor.

Rusya Merkez Bankası perakende yatırımcıları duygusal kripto alımlarından korumak için borsalardaki işlemleri yavaşlatmayı planlıyor. Bitcoin ve diğer kripto paralar, Rusya’da oldukça popüler yatırım araçları arasında yer alıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum