Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’da Kripto Para Düzenlemesi Odaklı Çalışma Grubu Kuruldu

Grubun madenciliğin yasallaştırılması ve vergilendirmenin getirilmesi gibi dijital finansal varlıklarla ilgili çeşitli düzenleyici hususları netleştirmesi bekleniyor.
Rusya’da Kripto Para Düzenlemesi Odaklı Çalışma Grubu Kuruldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Devlet Duması, merkezi olmayan dijital para birimlerinin düzenlenmesiyle ilgili önemli soruları ele almaya çalışacak bir çalışma grubu oluşturdu. Parlamento Mali Piyasa Komitesi başkanı Anatoly Aksakov, grubun ilk toplantılarını yakın gelecekte gerçekleştireceğini söyledi.

Duma Sözcüsü Vyacheslav Volodin geçtğimiz günlerde çalışma grubunun kurulmasını önermişt. Aksakov, harekete yönelik olumlu tutumunu dile getirerek, evin şu anda grup üyelerini topladığını da sözlerine ekledi.

Milletvekili kripto paralarla ilgili gri alanlar olduğunu belirtti ve bu alanın yasal olarak düzenlenmesi gerektiğini kaydetti. Rusya, bu yılın Ocak ayında yürürlüğe giren “Dijital Finansal Varlıklar Hakkında” kanunla kripto para birimlerini ve ilgili faaliyetlerine yönelik bazı düzenlemeler yapmıştı.

Bitcoin’in yasal bir ihale olarak kabul edilmesine sürekli olarak karşı çıkan Bank of Russia, son zamanlarda, yasadışı olarak kabul ettiği dijital varlıkların kullanımıyla ilgili bazı işlemler için yasal sorumluluk getirilmesini önerdi.

Rusya’da kripto para madenciliği, bol ve ucuz enerjisi kaynakları nedeniyle, madenciler için cazip bir seçenek oldu. Hükümet henüz bu sektörü düzenlemedi. Moskova’da yetkililer, madenciliğin girişimci bir faaliyet olarak tanınması ve buna göre vergilendirilmesi gerektiğine inanıyor

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%