Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’da Kripto ile Ödeme Yasağının Kaldırılması Planlanıyor

Milletvekilleri ödemeler için kripto para birimlerinin kullanılabilir hale gelmesini amaçlıyor.
Rusya’da Kripto ile Ödeme Yasağının Kaldırılması Planlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası son yıllarda büyümeye devam ederken ülkeler düzenlemelere ağırlık vermeye devam ediyor. Bazı ülkelerde kripto paralar desteklenirken, bazı yerlerde ise kısıtlamalar getiriliyor. Daha önce Rusya’da ödemelerin kripto varlıklar ile yapılması yasaklanmıştı. Milletvekilleri bu düzenlemenin kaldırılması için harekete geçiyor.

Rus Dumasının Devlet İnşa ve Mevzuat Komitesi başkanı Pavel Krasheninnikov, hükümetin kripto ödemelerine sözleşmeye dayalı bir araç olarak izin vermek için medeni kanunu değiştirmeyi düşündüklerini açıkladı.

Planlanan değişiklikler sonrası Rusya’da sözleşme hukuku kapsamında kripto ödemelerine izin verilmesi amaçlanıyor. Krasheninnikov açıklamasında, “Şu anda dijital para biriminin ödeme olarak yasal olmadığı konusunda bir anlayış var, ancak bu ödeme yöntemi, büyük olasılıkla sözleşmeye dayalı olabilir.” ifadelerini kullandı.

Rusya, Ocak ayında kripto para birimi ödeme yasağını uyguladı ve ülke sakinlerinin kripto ile ödeme yapmasını ve kabul etmesini resmi olarak yasakladı. Rusya Devlet Duma Finansal Piyasalar Komitesi başkanı Anatoly Aksakov, geçen yıl kripto ödemelerini yasallaştırmanın finansal sistemin yıkılması anlamına geleceğini savunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu