Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Rusya’da Kripto ile Ödeme Yasağının Kaldırılması Planlanıyor

Milletvekilleri ödemeler için kripto para birimlerinin kullanılabilir hale gelmesini amaçlıyor.
Rusya’da Kripto ile Ödeme Yasağının Kaldırılması Planlanıyor

Kripto para piyasası son yıllarda büyümeye devam ederken ülkeler düzenlemelere ağırlık vermeye devam ediyor. Bazı ülkelerde kripto paralar desteklenirken, bazı yerlerde ise kısıtlamalar getiriliyor. Daha önce Rusya’da ödemelerin kripto varlıklar ile yapılması yasaklanmıştı. Milletvekilleri bu düzenlemenin kaldırılması için harekete geçiyor.

Rus Dumasının Devlet İnşa ve Mevzuat Komitesi başkanı Pavel Krasheninnikov, hükümetin kripto ödemelerine sözleşmeye dayalı bir araç olarak izin vermek için medeni kanunu değiştirmeyi düşündüklerini açıkladı.

Planlanan değişiklikler sonrası Rusya’da sözleşme hukuku kapsamında kripto ödemelerine izin verilmesi amaçlanıyor. Krasheninnikov açıklamasında, “Şu anda dijital para biriminin ödeme olarak yasal olmadığı konusunda bir anlayış var, ancak bu ödeme yöntemi, büyük olasılıkla sözleşmeye dayalı olabilir.” ifadelerini kullandı.

Rusya, Ocak ayında kripto para birimi ödeme yasağını uyguladı ve ülke sakinlerinin kripto ile ödeme yapmasını ve kabul etmesini resmi olarak yasakladı. Rusya Devlet Duma Finansal Piyasalar Komitesi başkanı Anatoly Aksakov, geçen yıl kripto ödemelerini yasallaştırmanın finansal sistemin yıkılması anlamına geleceğini savunmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum