Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yeni Ustalarını Arayan Ronin 47 Motosikletleri ile Tanışın!

Eşsiz tasarımı ile motor tutkunlarını kendisine çeken Ronin 47 motosiklet konseptine tanık olun. İşte ayrıntılı bilgiler...
Yeni Ustalarını Arayan Ronin 47 Motosikletleri ile Tanışın!
Son Güncelleme: 
Yorum

Otomobiller sadece birer ulaşım aracı olarak görünmelerine karşın, motosikletler vazgeçilmez bir tutkudur. Bu oldukça vahşi araçları zevk ve keyif alarak kullanan çoğu insan, motosikletlerin adeta kendilerinin bir parçaları olduğunu düşünürler ve motosikletlerden aldıkları zevki, otomobillerden alamazlar. Özgürlüğün simgesi haline gelmiş dünyanın en hızlı motosikletleri, hızı ve özgürlüğü yaşam tarzı haline getirmiş motosiklet tutkunları ile can buluyor. İşte bu motosikletlerden birisi de Magpul şirketi tarafından Ronin Motorworks adını verdikleri olağanüstü bir Buell 1125 modeli.

Harley Davidson tarafından 2009 yılında kapatılan Amerikalı spor motosiklet markası Buell, 47 adet üretilen sınırlı sayıdaki bu canavarlardan ilk başta 12 model piyasaya sürüldü. Ustasız kalmış bir Samuray savaşçısı anlamına gelen Ronin kelimesinin tam olarak anlamı “ro-nin”, yani “dalga-adamdır.” Bu kelime de muhtemelen başıboş kalan bu savaşçıların oradan oraya savrulmalarını anlatmak amacıyla kullanılmıştır. Roninlerin birçoğu asi ve özgür ruhlu olduklarından dolayı bu canavarların isimleri de “Ronin” olarak belirlenmiştir.

Colorado merkezli Magpul Industries tarafından üretilen, ileri teknoloji ile donatılmış bu yeni motosikletler, tam da isimlerinin hakkını verecek şekilde tasarlanmışlardır. Şimdi bu inanılmaz derecede güzel varlıklara birlikte bir göz atalım ve özgür ruhlarını birlikte keşfedelim.

Ronin 47 Nasıl Bir Tasarıma Sahip?

Ronin 47 İnanılmaz Bir Tasarıma SahipTahmin ettiğinizden daha yüksek bütçe ile çekilmiş Hollywood filmleri arasında yer alan ve ustaları hain bir suikasta kurban edildikten sonra, efendisiz kalan Samuray savaşçılarının vermiş oldukları savaşı konu alan 47 Ronin filmi, bu motorlar için ilham kaynağı olmuş. 47 adet üretilen Ronin isimli motosikletler, Denver, Colorado’da bulunan fabrikada en son teknoloji ve yazılım teknikleri kullanılarak tasarlanmıştır. Üretilen her bir Ronin’in 11 parçası alüminyum dökümlerden oluşturulmuş ve tamamı Ronin Motorworks fabrikasında ısıl işlem görmüştür. Bu alüminyum dökümler, uzun bir süre el ile zımparalandıktan sonra boyanarak motosiklete monte edilmiştir.

Koltuğu, karbon fiber hava filtresi kapağının ve çamurlukların bulunmuş olduğu metal parçalar kablo demetlerini içerisinde barındıracak şekilde tasarlanmıştır. Ronin 47’nin tasarımı eşsiz bir üretim sürecine sahiptir. Fren, debriyaj ana silindiri ve direksiyonu, aynaların uç kısımlarında sonlanan küçük bir bara entegre edilmiştir. Ayrıca LED farlara sahip bu model, inanılmaz derecede estetik bir görünüme sahip.

Ronin 47 Motosikletinin Teknik Özellikleri

Ronin 47 Motosikletinin Teknik ÖzellikleriMotosikletlerin temel özelliklerinden olan, ayak mandalı ve kayış düzeneğini içeren akümülatör kutusu gibi öğeler, alanı genişletmek ve ağırlığı hafifletmek için karbon fiber alaşımdan tasarlanmıştır. Ronin 47 motosikletinde, RFID kontak anahtarı ve katı hal rölesi, özel olarak ayarlanmış ECU, yüksek verimli stator, yeni tasarlanmış yüksek akımlı egzoz sistemi bulunmaktadır. Ayrıca Ronin 47’de, Aprilla motosikletlerinde de kullanılan Rotax tasarımlı V-twin motor bulunmaktadır.

Magpul Konsept Ronin 47 Motorlarının Fiyatı

Magpul Konsept Ronin 47 Motorlarının FiyatıPiyasaya sürülen ilk 12 motor, Magpul konsept motorların orijinal rengi olan, klasik gümüş ve siyah renkleri ile karşımıza geliyor. Bu modeller dünyanın en pahalı motosikletleri kadar pahalı olmazken, en az pahalı modeller kadar iyi bir sürüş keyfi yaşatmaktadır. 38 bin dolarlık fiyat etiketine sahip bu motorların, güçleri ve tasarımlarına göre oldukça uygun bir fiyata sahip oldukları düşünülüyor. Ülkemiz şartlarında ise eklenecek vergilerle birlikte fiyatın 150 bin lirayı bulabileceğini tahmin edebilirsiniz.

Harley Davidson üretimini durdurduktan sonra ustasız kalan Ronin 47 motosikletleri, yepyeni tasarımları ve performansları ile sınırlı sayıda da olsa ayakta kalmayı başarmışlardır. Adeta efsaneleşmiş 47 samuray gibi mücadele veren bu motosiklet modelleri ile dünyanın güzelliklerine doğru büyüleyici bir yolculuğa çıkmak ister miydiniz? Sorumuzun cevabı ile birlikte düşünce ve yorumlarınızı da bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu