Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Rolls Royce Cullinan SUV’un Arazi Yetenekleri “National Geographic” Ekibiyle Geliştirilecek!

Rolls Royce, markasının ilk SUV modeli Cullinan'ı şartlara en uygun biçimde ve sağlamlıkta olması için National Geographic ekibine teslim etti!

En iyi istiyorsanız en iyiyle çalışmalısınız! İngiliz markanın tarihindeki ilk SUV’u için herkes seferber olmuş durumda. Yapısı hiçte basit değildi ve kusursuzluk ilkesine uymak zorundaydı. O yüzden söz konusu 4×4 bir araç olunca ve de bu Rolls Royce olunca işlere biraz yüksekten bakmak gerekti. Marka modellerinin hepsinin el yapımı özenli işçiliği konfor kısmı ve kalitesi için desteklenirken, aynı zamanda değişken yol şartlarında da yabancı olduğu alana adapte olabilmesi gerekiyordu.

Phantom’la aynı platform üzerinden ele alınan Cullinan için şirket, Nat Geo ile anlaşma yaptı. Aracının karakterinden emin olmak isteyen Rolls Royce, SUV’unun ne kadar sağlam olduğunu daha iyi bir şekilde test edemezdi.

Rolls Royce bu olayı “Final Challenge” olarak duyurdu.

Rolls Royce kendini belgesel ekibine teslim ederek, aracının ne kadar sağlam olduğunu kendi de öğrenmiş olacak. İşine son derece önem verdiğini aslında bu kısımdan da anlamak mümkün. Cullinan, akla gelen en zor arazi şartlarına götürülecek. Bentley’in Bentayga’sı ile atışlamaların devamında yeni RR SUV, Avrupa topraklarını alt üst ettikten sonra oradan Amerika’nın zorlu arazilerine atılacak.

Daha bitmedi! Nat Geo ekibi Orta Doğu turundan sonra İskoçya‘da mola verecek. Yine bitmedi. Cullinan İskoçya’dan yola çıkarak, Avustralya ikinci etabına başlamak için start verilecek.

Cullinan’nın süper meydan okumasına çok ünlü bir isim katılacak.

Bu kısımda yolları ve nerenin ne kadar zorlu olabileceğini çok iyi bilen biri ekipte yerini almış. O da 2012 yılında yılın en iyi maceracısı ödülünü alan Cory Richards‘tan başkası değil. Diledikleri gibi asfalttan, çamurdan ve Cullinan’a zorluk çıkartacak tüm yol şekilleri geçmesi için güzergahlara eklendi.

Nat Geo ekibinin macera yolculuğuna 6.75L V12 motor eşlik edecek. 571 beygirlik gücü ve 900 nm tork ile dört çeker sisteminde neler yapacağı gösterilecek. Heyecanın dorukta olacağı kesin ve bu test aşamasından sonra RR yine “ben dünyanın kralıyım” diye bağırabilir. Macera 4 Nisan, yani bugün itibariyle başlamış bulunuyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle