Yatırım yapmaya başla!

Ghia’nın 26 Adet Ürettiği Son Ferrari 375 MM Bulundu ve RM Sotbey’de Satılıyor!

İtalyan tasarım evi Ghia'nın 26 adet olarak ürettiği Ferrari 375 MM'lerden birisi ortaya çıktı ve tüm güzelliği ile kendisini alacak yeni sahibini bekliyor!
Ghia’nın 26 Adet Ürettiği Son Ferrari 375 MM Bulundu ve RM Sotbey’de Satılıyor!

Ghia gövdeli Ferrari, her zaman duyacağınız ve göreceğiniz bir şey değil. 375 MM, inanılmaz derecede nadir bir otomobildir. Sadece 26 adet üretimi oldu ve çoğunun varlığından haber alınamıyor. Birileri yine aracını çok iyi şekilde saklamış ve vakti geldiğinde en yüksek değerden satma kararı almış. İkonik, 50’li Ferrari’ler arasında en değerlilerinden biri olan bu çift tonlu spor otomobil, RM Sotheby vitrininde açık artırma usulü ile satılacak.

Üzerine çok fazla yorum yapılan ve daha da yapılacak olan 375 MM’in son araç olduğunu RM Sotheby de onayladı. İtalya’nın Torino kentinde bulunan ve Ghia tarafından kaleme alınan son Ferrari‘nin, astronomik paralara gitmesine sanırız kimse şaşırmaz!

Turuncu ve siyah boyanın temsil ettiği eşsiz bir otomobil.

Ferrari 375 MM GhiaGüzel görünümünden hiç bir şey kaybetmeyen 375 MM, ilk 1955 yılında Torino Motor Show‘da gösterildi. Üzerinde belirgin krom tampon, ızgara ve far çerçeveleri, aracın kalite seviyesine katkıda bulunmuş.

Uzun kaputunun yanında oval tavan tipine sahip 375 MM’in siyaha boyanan kısımların yine krom ile beslendiğini görüyoruz.

Araba uzun süredir tek bir kişiye eşlik etmiş.

Ferrari 375 MM Ghia Turuncu Siyah Boyası1955 Ferrari’yi uzun süredir Indy Car’ın sporsoru olan, Leader Card şirketinin CEO’su Robert Wilke saklamış. Bu aracın haricinde 7’sine Aurelio Lampredi tarafından hazırlanan 340 beygirlik V12‘ler takılmış.

375 MM’in yıllar içerisinde bir restorasyon girişiminin olup olmadığı bilmiyoruz. Bildiğimiz kısım, spor modelin turuncu-siyah boyasının orijinal olduğu. Şanzıman ve diferansiyel gibi mekanik düzenin de fabrika çıkışı olduğunu aktarıldı.

64 yaşındaki Ferrari’ye hiç sürülmemiş desek yeridir.

Ferrari 375 MM Ghia Kokpit ve MotoruKilometre sayacında 8.300 mil yani 13.366 km yazıyor. Ghia gövdeli 375 MM ile çıkış zamanlarında bir süre gezildiği ve geri kalan yaşantısında çok az binildiğini gösteriyor.

Açık artıma sahnesine getirilecek 26 araçtan son üretim modeli, tahmin edersiniz ki çok pahalı olacak. Konuşulan 375 MM Ghia’nın kesinlikle yedi rakamlı bir fiyata satılacağı.

Bize göre 2 milyon dolar sınırına yaklaşabilir. Zira bu Ghia serisi İtalyan dışında bu temizlikte olanı çıkar mı, orası biraz muamma!

15-17 Ağustos 2019 tarihlerinde RM Sotheby’s Pebble Beach etkiliğinde satılacak 375 MM’in şimdiden ne kadarlık bir fiyata satılacağını merak ediyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum