Yatırım yapmaya başla!

Arap Şeyhinin Özel Koleksiyonundan Ferrari 456 GT’si Satılıyor!

Elinde en çok petrol rezervlerini barındıran Arap Şeyhi'nin yeşil Ferrari 456 GT'si satılıyor.
Arap Şeyhinin Özel Koleksiyonundan Ferrari 456 GT’si Satılıyor!

Ferrari’nin modern yüzde kendini bulduğu modeli diyebileceğiniz 456 GT‘nin kalan en temiz örneklerinden biri satışa çıkartılıyor. 1992 – 1997 yılları arasında, V12’nin yüksek gürültüsüyle bantlardan indirilmişti. 1998 ile 2003 yılları arasında ise 456 M altında 3.289 adetle yerini 612 Scaglietti‘ye devretmişti. Yalnız 456’nın 2+2 yapısının tadı hiç bir zaman unutulmadı.  Şeyh Abdülaziz Bin Halife Bin Hamad Al Thani, belki unuttu belki de bu güzel eseri kullanmaya kıyamadı.

Dünyanın en büyük petrol rezervlerinin sahibi, aynı Brunie Sultanı’nın satışa sunduğu 850CI‘si gibi koleksiyona eklemek yerine başkasına satmayı yeğliyor. Bir defasında yine bir Arap Şeyhi’nin garajında 2 bin adet arabasın olduğunu ve yer açmak için bazılarını sattığını duymuştuk. Bu da bir sebeb!

Yukarıda bahsettiğimiz BMW 850CI ile 456 GT’nin kaporta rengi oldukça benzer. Sanırım petrole olan bağlılıktan!

Resimlerde de belli olduğu üzere ve araç açıklamasında okuduğumuz, kaporta aksamında herhangi bir deformansyon yok.

Bu yeşil 456 GT gibi otomobiller kısa tur araçlarıdır.

Nadir ve özel olunca genelde gündelik işlerinde bu tip otomobiller kullanılmaz. Yalnızca bulunduğu bölge içerisinde dikkatli hız denemeleri yapılıp garaja geri çekilir. Keza bu aracın geçmişinde de bu anlatılıyor. Ferrari, gerçekten de şeyhin Fransa’daki malikanesinin garajında korunmuş.

1995 model 456 GT, İtalya günlerinden sonra İngiltere oradan da kalıcı olarak Fransaya getirilmiş.

RM Sotheby bünyesinde satılığa çıkartılan süper spor otomobil sadece 14 bin kilometre kullanılmış.

Dış kıskı gibi kokpitte iyi korunmuş.

Hakkındaki bilgileri biraz kurcaladığımızda restore veya revize edilen bir kısmına rastlamadık. Kısaca paranın gücüne rağmen bu güzel V12’yi hor kullanmamışlar.

Sarı tabanlı iç mekan, sıfırı kadar canlı duruyor.

Koltuklara zoom yaptığımızda çatlak, yırtık vs. deforme durumlarına rastlamadık. Parlayan vites topuzu ve etrafını saran metalinde çiziksiz görüyoruz.

Sıfırken İtalya showroomdan çıkartılırken 456’nın yanında hediye verilen valizler çok özel duruyor.

Onun dışında bir karede alet çantasını görüyoruz. Yalnızca en sağdaki kutu içerisinde bir kayış benzeri bir şey görüyoruz ve ne olduğunu anlamayamadık.

Süper V12’nin duruşu ve özellikleri sarsıcı!

Yeşil atın kaputunun altında 5.5L, 442 beygir ve 550 nm tork sağlayan ünite yatıyor. 5.2 saniyede hızlanabiliyor ve 332 km/h sürate rahatlıkla çıkabiliyor. Sonrada yorum olarak “işte V12 fırtınası” yapmak zorunda kalıyoruz.

Monaco’da yapılacak açık artırmada talebin yüksek olması bekleniyor. Hem araç sahibinin kimliği hem de aracın pürüzsüz güzelliği değerini oldukça yukarılara taşıyacağı söyleniyor. Bence bu yakışıklı İtalyan, verilecek yüz binlerce doları hakediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum